İstanbul'un burgerleri

Kim vazgeçmiş ki burgerden biz geçelim. Kalorisiyle akla zarar olabildiği bir gerçek ama bu zevkten mahrum kalmamak için hareket alanınızı genişletmek ne güne duruyor? Kimi Amerika’dan transfer, kimi buraların çocuğu. Burger avı başlasın!

Fine Burgers
Time Out Istanbul editors |
Advertising

Bazen bir büfede, bazen şehrin en havalı zincir restoranlarından birinde, bazen de ete adanmış bir mekanda… Hamburger krizi tuttuğu anda, en iyisini yemeden kendine gelemeyenler için şehrin en iyi burgerleri bir arada. 

İstanbul'un en iyi burgerleri

Restoranlar

Biber Burger

icon-location-pin Beşiktaş

Klasik burgeri 180 gram etle hazırlıyor Biber, içine BBQ sos, mayonez, karamelize soğan atıyor. Guacamole burger gibi alternatifler de var. Soslarla aranız iyiyse Biber’i seversiniz, çok değişik sosları var.

Advertising
Restoranlar

Black Angus

icon-location-pin Tophane

Black Angus, hesaplı bir etçi. Güzel ekmek ve kaliteli etten yapılmış köftenin buluştuğu burgerleri için ziyareti hak ediyor. Black Burger ve Hollywood Burger en çok sipariş edilenler.

Restoranlar

Bubada

icon-location-pin Moda

120 gram hamburger köftesi, kestane mantarı, roka ve rokfor sos birlikteliğinden Bubada’nın Portobello burgeri doğuyor. Tüm burgerler patates kızartması ile servis ediliyor.

Advertising
Restoranlar

Burgerhood

icon-location-pin Topağacı

Burgerinizi bol soslu sevenlerdenseniz Nişantaşı’nın gurme burgercisi Burgerhood’u denemeniz gerek. Hangisini yiyeceğinize karar veremezseniz 3’lü mini burger ile karma bir takım yapın.

Restoranlar

Burger House

icon-location-pin Suadiye

Yerli malı hamburgerci zincirimiz Burger House’un bu işe özendiği belli. Şube bazlı farklılıklar yaşansa da hem çeşitte hem de lezzette iyiler. 

Advertising
Restoranlar

Burger Joint

icon-location-pin Beşiktaş

New York tarzı hamburgerin hasını yemek istiyorsanız 145 gramlık katkısız eti, özel ekmeği, karamelize soğanıyla New Yorker’ı seçin.

Restoranlar

BurgerLab

icon-location-pin Karaköy

Yerli dana etinden 130 gram hamburger köftesi, karamelize soğan, göbek marul ve domates… BurgerLab’de burgerin en klasik halini baz alın, soslarla zenginleştirin.

Advertising
Restoranlar

Burger Project

icon-location-pin Sarıyer

Yağız İzgül ve ekibinin Armutlu’da açtığı Burger Project, klasik hamburger ve cheeseburger’lerin yanı sıra rokfor ve mantarlı Project Rokfor & Funghi ya da acı chimichurri soslu Project Argentina gibi seçenekler sunuyor.

Restoranlar

Egg&Burger

icon-location-pin Nişantaşı

Egg&Burger’ın imza lezzeti Classic Burger’a lezzetini veren ev yapımı köfte ve çıtır çıtır kıvrık patates. 

Daha fazla göster
Advertising