0 Beğen
Kaydet

İstanbul’un en iyi pizzacıları

Şehrin en iyi pizzalarının izini sürün.

İtalyan mutfağını sevmeyen var mı? İnce hamurlu, taze malzemeli bir pizzaya kim karşı koyabilir? İtalyan mutfağının lezzet hazinesi pizzalar, İstanbul’un en iyi pizza restoranlarında hakkıyla yapılıyor. İstanbul’un en iyi pizzalarını test ettik, listeledik. Sizin de eklemek istediğiniz mekanlar varsa yorum yapın ya da tweet atın.  

Bafetto

Bafetto’da özel reçeteli pizza hamuru 48 saat dinlendiriliyor. İncecik hamur, ev yapımı domates sosuyla ve en taze malzemelerle buluşturuluyor. Çeşit çok. Mekanın spesiyali Bafetto, acılı ezme, dana bacon ve fırınlanmış patates dilimleriyle hazırlanan farklı bir lezzet. 

Daha fazla
Caddebostan

Birdies

Odun ateşinde pişen 32 santimlik, incecik hamurlu pizzalarıyla Birdies, pizzayı seven herkesin ziyaret etmesi gereken bir Karaköy mekanı. Peynire doymak için Dört Peynirli Pizza, ete doymak içinse bonfile dilimli Birdies Pizza ideal tercihler. 

Daha fazla
Karaköy
Advertising

Bomonti65 Pizzeria

Bomonti65 Pizzeria’nın mekanı da, pizzaları da İtalya özlemini bir nebze de olsa gidermekte hayli başarılı. Pizzalarda çeşit bol. Mozzarella, ıspanak, bresaola ve trüf mantarı yağıyla hazırlanan Principessa di Bomonti spesiyalleri. 

Daha fazla
Şişli

Carluccio’s

Pizzayı safkan İtalyan bir restoranda yemek çok şeyi değiştirir. Carluccio’s menüsünden Romana, Capriciossa, Bresaola, Pepperoni gibi klaisk seçimlerle kendinizi bir anda Napoli’ye ışınlanmış gibi hissedebilirsiniz mesela. 

Daha fazla
Şişli
Advertising

Cecconi’s Istanbul

Soho House’un havalı İtalyanı Cecconi’s zengin menüsüyle sipariş faslında hızlıca karar vermeyi imkansız kılan yerlerden. Siz en iyisi kalın kenarlı, inca tabanlı, çıtır çıtır bir pizza söyleyin. İster Buffalo mozzarellalı, ister trüf mantarlı, keçi peynirli olsun.

Daha fazla
Şişhane

Colonie Bistro & Bar

Colonie’nin açık mutfağındaki odun fırınından çıtır çıtır pizzalar çıkıyor. İsli Çerkez peynirini, mozzarella, gorgonzola ve parmesanla bir araya getirerek bir klasiğe yeni bir yaklaşım getiren Dört Peynirli Pizza denenesi. 

Daha fazla
Tophane
Advertising

Cortiletto Pizzeria&Bar

İtalyan pizzasını aslına uygun şekilde, en taze malzemelerle yapmak Cortiletto için önemli bir misyon. Cortiletto’nun imza pizzası ricotta sosu, suda mozzarella, parmesan, kabak çiçeği, natürel sızma zeytinyağı ile hazırlanan Cortiletto. 

Daha fazla
Teşvikiye

Da Mario

İstanbul’un en eski İtalyanlarından biri Da Mario. İtalyan mutfağının klasik lezzetlerini sunan Da Mario’da pizzanın da en klasiğini, en gerçeğini yemek mümkün. Hem pizza yerim, hem formuma dikkat ederim, diyorsanız Da Mario pizzalarında kepekli hamur seçeneği de var. 

Daha fazla
Etiler
Advertising

Eataly

İtalyan mutfağına adanan bir lezzet üssü Eataly. Haliyle pizza konusunda da epey iddialılar. Odun ateşinde pişen, büyük porsiyonlu geleneksel Napoliten tarzı pizzaları gözünüzün önündeki açık mutfakta hazırlanıyor, masanıza hızla geliyor. 

Daha fazla
Beşiktaş

La Scarpetta

La Scarpetta’nın odun fırınında pişen pizzalarınan Pizza La Scarpetta, mekânın imza yemeği. Pizzada siyah trüf mantarı, bonfile dilimleri ve mozzarella bir arada. 

Daha fazla
Etiler
Advertising
Daha fazla göster

Yorumlar

0 comments