İstanbul’un en iyi pizzacıları

Şehrin en iyi pizzalarının izini sürün.

Pizza
Time Out Istanbul editors |
Advertising

İtalyan mutfağını sevmeyen var mı? İnce hamurlu, taze malzemeli bir pizzaya kim karşı koyabilir? İtalyan mutfağının lezzet hazinesi pizzalar, İstanbul’un en iyi pizza restoranlarında hakkıyla yapılıyor. İstanbul’un en iyi pizzalarını test ettik, listeledik. Sizin de eklemek istediğiniz mekanlar varsa yorum yapın ya da tweet atın.  

Restoranlar

Bafetto

icon-location-pin Caddebostan

Bafetto’da özel reçeteli pizza hamuru 48 saat dinlendiriliyor. İncecik hamur, ev yapımı domates sosuyla ve en taze malzemelerle buluşturuluyor. Çeşit çok. Mekanın spesiyali Bafetto, acılı ezme, dana bacon ve fırınlanmış patates dilimleriyle hazırlanan farklı bir lezzet. 

Restoranlar

Birdies

icon-location-pin Karaköy

Odun ateşinde pişen 32 santimlik, incecik hamurlu pizzalarıyla Birdies, pizzayı seven herkesin ziyaret etmesi gereken bir Karaköy mekanı. Peynire doymak için Dört Peynirli Pizza, ete doymak içinse bonfile dilimli Birdies Pizza ideal tercihler. 

Advertising
Restoranlar

Bomonti65 Pizzeria

icon-location-pin Şişli

Bomonti65 Pizzeria’nın mekanı da, pizzaları da İtalya özlemini bir nebze de olsa gidermekte hayli başarılı. Pizzalarda çeşit bol. Mozzarella, ıspanak, bresaola ve trüf mantarı yağıyla hazırlanan Principessa di Bomonti spesiyalleri. 

Restoranlar

Carluccio’s

icon-location-pin Şişli

Pizzayı safkan İtalyan bir restoranda yemek çok şeyi değiştirir. Carluccio’s menüsünden Romana, Capriciossa, Bresaola, Pepperoni gibi klaisk seçimlerle kendinizi bir anda Napoli’ye ışınlanmış gibi hissedebilirsiniz mesela. 

Advertising
Restoranlar

Cecconi’s Istanbul

icon-location-pin Şişhane

Soho House’un havalı İtalyanı Cecconi’s zengin menüsüyle sipariş faslında hızlıca karar vermeyi imkansız kılan yerlerden. Siz en iyisi kalın kenarlı, inca tabanlı, çıtır çıtır bir pizza söyleyin. İster Buffalo mozzarellalı, ister trüf mantarlı, keçi peynirli olsun.

Restoranlar

Colonie Bistro & Bar

icon-location-pin Tophane

Colonie’nin açık mutfağındaki odun fırınından çıtır çıtır pizzalar çıkıyor. İsli Çerkez peynirini, mozzarella, gorgonzola ve parmesanla bir araya getirerek bir klasiğe yeni bir yaklaşım getiren Dört Peynirli Pizza denenesi. 

Advertising
Restoranlar

Cortiletto Pizzeria&Bar

icon-location-pin Teşvikiye

İtalyan pizzasını aslına uygun şekilde, en taze malzemelerle yapmak Cortiletto için önemli bir misyon. Cortiletto’nun imza pizzası ricotta sosu, suda mozzarella, parmesan, kabak çiçeği, natürel sızma zeytinyağı ile hazırlanan Cortiletto. 

Restoranlar

Da Mario

icon-location-pin Etiler

İstanbul’un en eski İtalyanlarından biri Da Mario. İtalyan mutfağının klasik lezzetlerini sunan Da Mario’da pizzanın da en klasiğini, en gerçeğini yemek mümkün. Hem pizza yerim, hem formuma dikkat ederim, diyorsanız Da Mario pizzalarında kepekli hamur seçeneği de var. 

Advertising
Restoranlar

Eataly

icon-location-pin Beşiktaş

İtalyan mutfağına adanan bir lezzet üssü Eataly. Haliyle pizza konusunda da epey iddialılar. Odun ateşinde pişen, büyük porsiyonlu geleneksel Napoliten tarzı pizzaları gözünüzün önündeki açık mutfakta hazırlanıyor, masanıza hızla geliyor. 

Restoranlar

La Scarpetta

icon-location-pin Etiler

La Scarpetta’nın odun fırınında pişen pizzalarınan Pizza La Scarpetta, mekânın imza yemeği. Pizzada siyah trüf mantarı, bonfile dilimleri ve mozzarella bir arada. 

Daha fazla göster
Advertising