Forum İstanbul

Alışveriş & stil Bayrampaşa

Time Out diyor ki

Bayrampaşa’da hizmete giren Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’ni benzerlerinden ayıran en büyük fark, çoluk çocuk yurt dışı örneklerine özendiğimiz dev akvaryumlara sahip Turkuazoo

isimli bölüme sahip olması. Burası hayli konuşulacağa benzer, zira kendisi Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi olma iddiasıyla hayatımıza girmek üzere. Forum’un içinde açılan Turkuazoo, dünyada bir alışveriş merkezi içinde yer alan ilk akvaryum olma özelliğine sahip. Burası aynı zamanda Avrupa’nın da en büyük akvaryumu.

Turkuazoo’da toplam 23 akvaryum var, irili ufaklı. Akvaryumlar iki ana hata ayrılmış, tuzlu su hattı ve tatlı su hattı. Giriş kapısından adım attığınız andan itibaren çıkışa kadar sualtı dünyasındasınız... Burası toplam üç katta 8000 metrekare alana yayılmış. Giriş bölümünde gişeler ve sergi alanından başka bir de hediyelik eşya dükkânı var. O kadar gezdikten sonra buradan sualtıyla ilgili tişört, şapka gibi eşyalar ve oyuncaklar almadan çıkmak zor, özellikle çocuklarla giderseniz. Sergi alanında ise dönüşümlü olarak sualtıyla ilgili farklı sergiler yer alacak.

Akvaryum kadar Forum İstanbul’un kendisi de çok konuşulacağa benziyor. Avrupa'nın en büyük alışveriş merkezi olacak mekânı sadece bir alışveriş merkezi olarak nitelendirmenin doğru olmayacağını ifade eden Multi Turkmall CEO'su Levent Eyüboğlu, 'Burası adeta bir kasaba olacak. Biz İstanbul Forum'u İstanbul'un simgelerinden biri, turistlerin İstanbul'a geldiğinde mutlaka uğramak, dolaşmak isteyeceği bir alan olarak tasarladık. İstanbul Forum'a sadece alışveriş merkezi demek haksızlık olur' diye anlatıyor.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Kocatepe Mahallesi, Şehir Parkı Caddesi 34045
İstanbul

İletişim: