Bubble Club

Barlar ve pub'lar İstiklal Caddesi

Time Out diyor ki

Bubble Club, 2009 başında eski Fransız tiyatrosu ‘Grande Rue de Pera’nın yerinde, üç şarkılık Bedük performansıyla açıldı. Zamanında yangına kurban giden bu tiyatro binası sonra yeniden inşa edildi; tiyatro, balo ve sinema salonu olarak kullanıldı. Hatta Atatürk bu salonda iki kez film izlemiş.

Binanın mimarisi muazzam. Kulübün yaratıcıları binanın tarihine saygıda kusur etmemiş ve sadece girişi, koridoru ve tuvaletleri baştan aşağı yenilemişler. Mekâna adım attığınızda 1800’lerin ihtişamının halen hüküm sürdüğünü fark ediyorsunuz. Ancak giriş, koridor ve tuvaletlerde yakalanan hava ile 1800’ler ve günümüz arasında iyi bir denge kurulmuş.

Hakim rengin kırmızı olduğı mekân, 1500 kişi kapasiteli. İki katlı gömme bir sahnesi ve balkonu var. Ayrıca balkonun üstünde tüm mekâna tepeden bakan bir loca mevcut.

Çalan müziklerin pek alternatif olmadığını belirtelim. Gece başlarken funky house, devamında disco house ve progressive çalıyorlar. Aralara da Bedük ya da Ayşe Hatun Önal gibi isimlerden birkaç Türkçe şarkı serpiştiriyorlar. Club olarak sadece cuma ve cumartesileri 23.00 ve 04.00 arasında açık. Hafta içinde ise canlı caz ve Latin performansları var. Ayrıca resim sergileri, kısa film gösterimleri, modern dans ve tiyatro performansları da tertip etmeyi amaçlıyorlar. Bu tür etkinlikler için mekân sıkıntısı çekenler kendileriyle iletişime geçebilir.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Meşrutiyet Caddesi Kallavi Sokak 12, Taksim
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Cuma ve cumartesi 23.00-04.00 arasında açık.