Kromestar & Sun of Selah

Barlar ve pub'lar
Kromestar

Özellikle bass yoğun müzik türlerin merkezi olan İngiltere’de adından söz edilmeye başlanması 2004 yılına rastlayan Dubstep türünün ilk temsilcilerinden Kromestar, sonunda becerilerini İstanbul’a da taşıyor. Hayranları tarafından uzun süredir beklenen bu buluşma, İstanbul’un sayılı Dubstep kulüplerinden Pulp’ta gerçekleşecek. Kromestar'a Sub Fm, React Fm, Axe Fm, Get Darker Tv gibi radyo, internet televizyonları ve birçok kulübün tecrübeli MC'si olan Sun of Selah eşlik ediyor. Gecenin ev sahipliğini ise Innamind Records’tan Gantz ve Dread Culture Soundsystem’dan Omni-D yapacak.

 

Şimdiye dek, türün en saygı duyulan DJ ve prodüktörlerinden Mala'nın sahibi olduğu Deep Medi Musik, yine önde gelen UK Garage ve Dubstep prodüktörlerinden Scuba'nın kurduğu Hot Flush Records, Grime ve Dubstep prodüktörü  Joker'in Kapsize ve Tempa, Dubstars  gibi saygı duyulan ve Dubstep'e yön veren pek çok plak şirketinden çıkardığı çok sayıda başarılı single ve albümü bulunan Kromestar, günümüz Dubstep sahnesinin en büyük isimlerinden biri.

 

2009 yılında Dubstar etiketiyle çıkardığı ‘My Sound’ albümü, dünya çapında övgüler aldı ve geniş bir kitle tarafından bugüne kadar yapılmış en iyi Dubstep albümlerinden biri olarak görülüyor. 2011 yılında yine Dubstar etiketli ‘Colorful Vibrations’ albümünü yayınladı ve yakın arkadaşı DJ/Prodüktör Jay 5ive'la birlikte Bass&Love plak şirketini kurdu. Genç plak şirketleri ve Team Starfleet adı altında düzenledikleri başarılı organizasyonlarla 2012'nin Kromestar' ın yılı olacağını söyleyebiliriz.

 

Kendine has, çok çeşitli ve kusursuz prodüksiyonlarıyla tanınan Kromestar'ın DJ'liği de prodüktörlükteki başarısıyla yarışıyor. Dünya çapında şov ve turlarıyla en çok aranan Dubstep DJ'lerinden biri olan Kromestar, dünyaca ünlü Rinse Fm ve BBC 1xtra gibi radyolarda da misafir mixleriyle boy gösteriyor.

Yayınlandı: