Minifesto

Barlar ve pub'lar
0 Beğen
Kaydet
Minifesto
Feathered Sun

Cihangir’in kabına sığmayan kulübü Mini Müzikhol beşinci yılını kutlarken, kendilerine yakışır güzellikte bir line-up’a sahip festivalleriyle bu aya damgasını vuruyor: Minifesto. Daha önce duyurdukları ve hepimizin heyecanlanmasına vesile olan Ricardo Villalobos ve Acid Pauli performansları iptal, ancak yine de leziz bir hafta sonu bekliyor bizi.Minifesto. Perşembe günü Mini Müzikhol'de başlayan Minifesto 05.00'e kadar devam ediyor. Cuma 22.00'de Suma Beach'e taşınıyor ve Pazar 21.00'e kadar Suma'da sürüyor.

 

Kimler var?

 

Dandy Jack

Şili efsanesi, Latin ve tekno harmanının atardamarı. Bu iki türü kaynaştırması 1989’a dek uzanan Martin Schopf namı diğer Dandy Jack, aynı zamanda Ruta 5 adlı plak şirketinin kurucusu ve Ricardo Villalobos’un başı çektiği live tekno ekibi, süpergrup Narod Niki’nin bir üyesi. Kendisinin Villalobos’un çocukluk arkadaşı olduğunu ve ikilinin Almanya’da birlikte büyüdüğü bilgisini de paylaşalım. Ne mutlu ki her iki isim de Almanya’da edindikleri elektronik müzik kültürünü, kendi kökleri ile birleştirmek suretiyle bizleri derinden etkileyen müziklerle tanıştırdılar.

Dinleyin: Boiler Room setini.

 

Kater ailesi

Minifesto ile Berlin gece hayatına ait bir kültürü daha kucaklıyoruz. “Kater ailesi” dediğimizde elbet birtakım çağırışımlar oluşuyordur aklınızda ama gelin sizi daha da aydınlatalım: Bar25 ile Berlin gece hayatının çehresini değiştirdikten sonra KaterHolzig’i açan (şimdilerde bu kulübün de yerinde yeller esiyor); dillere destan partilerin, gecelerin yaratıcısı; eğlenmeyi, partilemeyi çok iyi bilen bir ekip… Bar25 ve Kater Holzig ekibinden Christoph Klenzendorf ve Steffi Lotta, Minifesto’nun onur konukları. Bu ekibin ve Bar25’in ruhunu biraz olsun yakalamak için aynı adlı belgeseli izlemeniz gerektiğini ekleyelim ve Kater tayfası ile birlikte ağırladığımız isimleri sayalım:

Berlinli house süpergrubu Feathered Sun (Raz Ohara, Christopher Schwarzwälder ve Jo.Ke);

Ve KaterHolzig’deki after party’lerin demirbaş ikilisi Achill & Hari.

Dinleyin: Feathered Sun’ın grupla aynı adı taşıyan EP’sini. Paris menşeli taze etiket Platon Records’tan yayınlandı.

 

Gün gün program ise şöyle:

Perşembe (Mini Müzikhol): KZ / Doğukan İres / Barış K / Styro 2000 / Mini Başhekim

Cuma - Cumartesi (Suma): Undomondo / Kaan Düzarat / İnsanlar Live / Dandy Jack  / Styro2000 / Mr. Sür / Sercan Demir / Banggoes / Playlove / Rino / Doğukan İres / John Goo / Barış K.

Cumartesi - Pazar (Suma): Candaş Baş / Aksak / Macit / Fuchs / Cervus / Tutan / AgentOrange / Feathered Sun Live / Paçavra Boyz / Achill & Hari / Raketka / Ece Özel / Evrim / Oceanvs Orientalis / Pilocka Live / Mimi Love & Sorry Entertainers / Mini Başhekim

Detaylar için: www.facebook.com/minimuzikhol

Yayınlandı: