0 Beğen
Kaydet

Time Out İstanbul Blog

İstanbul'un ritmi - Time Out İstanbul'un resmi blog sayfası

Velvet Indieground’dan haber var!

Velvet Indieground’dan haber var!

Geçtiğimiz yıl Haziran’da, Tophane’deki plakçı Velvet Indieground’da yaşananları hatırlarsınız. Radiohead’in son albümünün dinletisi esnasında yaşanan saldırının yaralarını sarmak kolay olmadı ve Seogu Lee dükkânını Ocak ayında kapatmak zorunda kaldı. Geçtiğimiz ay ise güzel bir haber aldık. Bundan böyle Seogu Lee’nin arşivini Gold Plak’ta bulabileceğiz. Gold Plak’ın kurucusu ve sahibi Göksel Alkan, bu güç birliği için Lee’ye bizzat teklif götürmüş. Lee’nin indie müzik ağırlıklı arşivine hem Gold Plak dükkânından hem de web sitelerinden ulaşabilirsiniz. Lee’nin seçkisinin yanı sıra Gold Plak’ta rock, indie, pop, house, hip-hop, elektronik gibi türlere ait plaklar da mevcut. Gold Plak, Ergenekon Mahallesi Dolapdere Caddesi 188-B, Şişli. www.goldplak.com İstanbul'un en iyi plakçılarını keşfedin.

Chill-Out Festival Istanbul 2017 programı bomba gibi

Chill-Out Festival Istanbul 2017 programı bomba gibi

Yurt dışından başarılı müzisyenlerin Türkiye topraklarına adım atmaktan çekindiği bu günlerde festival meraklılarını sevindirecek bir haberimiz var: Chill-Out Festival İstanbul’un bu seneki programı bomba gibi! Açıkçası hem Chill-Out tarihinin, hem de önümüzdeki ayların festival gündeminin en başarılı seçkisi ile karşı karşıya olabiliriz. Bir yanda efsanevi davulcu, rock ve hip hop’a Afrika soluğu üfleyen Tony Allen; diğer yanda İngiliz kabare-punk üçlüsü Tiger Lillies… Programın diğer isimleri de hafife alınacak gibi değil, José González, Oceanvs Orientalis gibi İstanbullu festival takipçilerinin bayıldığı isimler; Pattern Drama, Sébastien Casanova gibi İstanbul’da kanlı canlı dinleme fırsatını ilk kez bulacağımız DJ’ler, müzisyenlerle Chill-Out’un bugüne kadarki en geniş kapsamlı müzikal seçkisi karşımızda. Diğer detaylar bildiğimiz gibi, sahne önünde geçirdiğimiz dakikalar arasında Life Park’ın yeşillikleri içindeki hamaklara ve minderlere yayılacağımız iki gün bekliyor bizi. İndirimli biletler için son gün 31 Mart. Biletler Biletix'te. Daha fazla bilgi için: www.chilloutfest.com

Nike Air Max’lere Türkiye’den tasarım dokunuşu

Nike Air Max’lere Türkiye’den tasarım dokunuşu

Air Max’lere Türkiye’den tasarım dokunuşu Spor ayakkabılara biraz bile ilginiz varsa Nike Air Max efsanesine aşinasınızdır. 30 senelik bu model sık sık yenileniyor, hayranlarını peşinden koşturan yeni tasarımları için mağazaların önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Nike bu sene ilk defa yeni Air Max’ler geliştirmek için dünyanın farklı yerlerinden 12 tasarımcıyı Oregon'daki Nike Dünya Genel Merkezi'ne davet etti. Bizim bu satırları yazmamızın sebebi ise bu tasarımcılar arasında Türkiye’den tanıdık bir ismin de olması: Doğu ile Batı’yı esprili tasarımlarla buluşturan, Hollywood yıldızlarının gözdesi Les Benjamins markasının arkasındaki Bünyamin Aydın. Aydın’ın tasarladığı Air Max, Doğu kültürünü modern baskılarla çağrıştırıyor. ‘Vote Forward’ projesi kapsamında lanse edilen 12 tasarım nike.com/voteforward sitesinde oylamaya açıldı, kazanan tasarım ise 26 Mart’ta Air Max’ın doğum gününde ilan edilecek. Siz de Türkiye’den yetenekli bir tasarımcının birinci gelmesini isterseniz siteye uğrayın ve Bünyamin Aydın için oy verin. Diğer yarışmacı arkadaşların yarattığı sıra dışı tasarımlara göz atmayı da unutmayın. Oylama 25 Mart’a kadar nike.com/voteforward adresinde devam ediyor. Les Benjamins'in tasarımcısı ve kurucusu Bünyamin Aydın'la röportajımızı okuyun.

Yine geldi: Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul

Yine geldi: Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul

Senede iki kere düzenlenmesi sebebiyle milli bayramlarımızdan daha fazla aşina olduğumuz yerli moda haftamız kapıyı çalıyor. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un dokuzuncu sezonu, 20-24 Mart tarihleri arasında Beyoğlu’ndaki Grand Pera’yı mesken belliyor. Tarihi Cercle d’Orient binasının içinde gerçekleşecek defile ve etkinliklerin bir kısmı da Emek Sineması adıyla Grand Pera’da geçtiğimiz aylarda açılan salonda gerçekleşecek. Niyazi Erdoğan, Bashaques, Sudi Etuz, Özlem Süer, Mehtap Elaidi gibi başarılı tasarımcıların Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonlarını sergileyeceği haftanın en ilgi çekici yönlerinden biri kuşkusuz sıra dışı ‘Mercedes-Benz presents DB BERDAN’ defilesi. Çılgın desenleri ve canlı renkleri sık sık kullanan DB BERDAN’ın defile sunumunun da en az kıyafetleri kadar sıra dışı olacağından eminiz. Moda dergilerinde çalışmayan, tasarımcı arkadaşları olmayan, dolayısıyla defilelere davetiye bulamayan fanilerin ilgisini çekecek hadiselere de yer var moda haftasında. Seçili marka ve tasarımcılar, geçici mağazalarla moda haftasından başlayarak bir ay boyunca Grand Pera bünyesinde moda meraklılarının cüzdanlarına göz dikiyor. Daha fazla bilgi için: mbfwistanbul.com

İstanbul’da Dünya Saati: Şehrin simgeleri 25 Mart akşamı bir saatlik karanlığa bürünecek

İstanbul’da Dünya Saati: Şehrin simgeleri 25 Mart akşamı bir saatlik karanlığa bürünecek

25 Mart akşamı normalde ışıl ışıl olan Boğaz köprülerini sönük bulursanız şaşırmayın, bu karanlık hayırlı bir iş için. WWF’in organizasyonuyla yedi kıtada 7 binden fazla kente yayılan Dünya Saati etkinliği kapsamında bugüne kadar Buckingham Sarayı’ndan Eyfel Kulesi’ne, pek çok ikonik yapı ışıklarını söndürerek katıldı. Etkinlik kapsamında Topkapı Sarayı, Süleymaniye Camii ve Dolmabahçe Sarayı gibi İstanbul simgeleri bu sene de bir saatliğine karanlığa bürünüyor. Bu seferki Dünya Saati’nin ilginç bir yönü de ilk defa iki spor kulübünün etkinliğe destek vermesi; Beşiktaş JK Vodafone Arena’nın, Galatasaray ise Türk Telekom Arena’nın dış ışıklarını kapatarak iklim değişikliğine dikkat çekiyor. Peki bu eylem ne işe yarıyor? Bu senenin en büyük amacı Akdeniz ormanlarının iklim değişikliğine uyum sağlaması için yürütülen projeye bağış toplanması. ORMAN yazıp, 8486’ya bir mesaj atarak projeye 10 TL’lik bağışta bulunabilirsiniz. Işıklarını kapatarak Dünya Saati’ne katılmak isteyen birey ve kurumlar, dunyasaati.org adresinden kayıt yaptırabilir.

101 Lezzet zamanı yine geldi çattı, midenizi hazırlayın!

101 Lezzet zamanı yine geldi çattı, midenizi hazırlayın!

Şehrin en iyi restoranlarını ve lezzetlerini tek bir mekânda İstanbullarla buluşturan 101 Lezzet Festivali, bu sene 30 Nisan Pazar günü Renault ana partnerliğinde ve DenizBank co-sponsorluğunda Ortaköy’deki The Marmara Esma Sultan’da gerçekleşiyor. Esma Sultan, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi festival ziyaretçilerini muhteşem Boğaz manzarasıyla büyülemeye hazır. 101 Lezzet Festivali 2017’de muhteşem bir tadım deneyiminin yanı sıra sohbetler, atölyeler, yeme-içmeye dair birçok sürpriz ve gün sonunda bir after-party de katılımcıları bekliyor. Biz düzenliyoruz diye söylemiyoruz ama 101 Lezzet için şehrin en sevilen yeme-içme etkinliği desek yeridir. Geçtiğimiz senelerde bilet bulamayanların çok üzüldüğünü göz önüne alınca, erkenden yerinizi sağlama almanızı tavsiye ederiz. Biletler Biletix’te satışa çıktı, üstelik DenizBank kart sahipleri kontenjan dahilinde biletleri indirimli olarak satın alabiliyor. 101 Lezzet Festivali 2017 katılımcı mekânlarına dair bilgiler için ise sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın.

İşi bilene sorduk

Astrolog

Astrolog

Astrolog Efe Erten

İçerik küratörü

İçerik küratörü

Flipboard Türkiye İçerik Küratörü ve Topluluk Yöneticisi Hayalsu Altınordu

Su sommelier’si

Su sommelier’si

Yeme İçme İşleri kurucu ortağı Alican Akdemir

Kültür elçisi

Kültür elçisi

Fransız Kültür Merkezi İstanbul Direktörü Matthieu Bardiaux

Meyhane işletmecisi

Meyhane işletmecisi

Şahika Küçük Meyhane'den Niyaz Arığ

Co-pilot

Co-pilot

Co-pilot Sevilay Genç

Daha fazla göster

Yorumlar

0 comments