Akbank 10. Kısa Film Festivali

Etkinlikler
0 Beğen
Kaydet
Akbank 10. Kısa Film Festivali

Akbank 10. Kısa Film Festivali dopdolu bir program sunuyor yine bu yıl. 16 ülkeden 98 film, 21 seans, 11 söyleşi ve atölye çalışması, sinema dünyasından 19 konuk ile 10 günü sinema ile dolu dolu geçirebilirsiniz.

• Festivalin ‘Uluslararası Bölüm’ünü bilhassa göz hapsine almanızı tavsiye ediyoruz, zira bu bölüm kapsamında Japonya’dan İran’a, Fransa’dan ABD’ye dünyanın dört bir yanından kısa filmleri ve Cannes, Venice, Rotterdam gibi saygın festivallerde gösterilen, ödüllü kısa filmleri izleyebiliyorsunuz.

• ‘Kısadan Uzuna’ bölümü ise bu yıl Mehmet Eryılmaz’a ithaf edildi. Eryılmaz’ın uzun metrajı ‘Hazan Mevsimi’, Nuri Bilge Ceylan’ın başrol oyuncusu olarak yer aldığı ‘Seviyorum Ergo Sum’ ve ‘Sessiz’ isimli kısa filmleri kaçırılmamalı.

• ‘Belgesel Sinema’ bölümünün konuğu Derviş Zaim’in Panicos Chrysanthou ile birlikte yönettiği ‘Paralel Yolculuklar’ filmi de festivalde gösterimde; Zaim’in ‘Belgesel Sinema’ başlıklı bir söyleşisini de meraklıları bir kenara not etmeli.

• ‘Deneyimler’ adlı bölüm ise Fransa ve Amerika’da film danışmanlığı yapan, Cannes, Rotterdam, Berlin, Toronto ve Dubai Film Festivalleri ile yolu kesişen Hayet Benkara’yı ayağımıza getiriyor. Benkara’nın danışmanlığını yaptığı üç kısa filmi izleyebilir ve kendisi ile yapılan söyleşiye katılabilirsiniz.

• Festivalin yarışma bölümü ‘Festival Kısaları’ kapsamında ise kurmaca, belgesel ve canlandırma dallarında en iyi filmler belirleniyor. En iyiler 20 Mart akşamında açıklanıyor, takipte olun. Diğer bölümler, etkinlikler, gösterim programı ve detaylı bilgi www.akbankkisafilm.com ve www.akbanksanat.com adreslerinde.

 

Davetiyeler etkinlik günü etkinlik saatinden 1 saat önce Akbank Sanat gişesinden temin edilebilir. Gösterimler ve etkinlikler her gün 11.00'den itibaren başlıyor.

Yayınlandı: