Byzantion Fest #3

Etkinlikler, Festivaller
0 Beğen
Kaydet
Byzantion Fest #3

Havalar da sonunda kıvamına gelmişken, Cumartesi gününü Burgazada’da güzel müzik ve sayısız tasarım atölyesiyle geçirmek hiç de fena fikir değil. Üstelik tüm bunlar ücretsiz! Yalnızca akbili basıp (turnikenin üzerinden atlamazsınız), vapura atlayıp adaya doğru sefere çıkmak yeterli. Ana akım dışında kalan ve kendi üretimlerini gerçekleştiren insanların buluşması olarak özetleyebileceğimiz Byzantion Fest, ‘kendin yap’ etiğini benimsemiş bağımsız bir alt kültür festivali.

 

Alternatif sahnemizin nadide isimlerinden Haossaa, Kim Ki O, Balina, Foton Kuşağı, Palmiyeler, Haylayf Ş. Üçgeni’nin sahne alacağı, DJ kabinindeki İskeletor’la geceyi son noktayı koyacak olan Byzantion, aynı zamanda Big Baboli Print House, Barbo, Bitti Gitti, Böcek Fanzin, Coo Design, Dodo Seramik Atölyesi, Duer& Zero, Dead Generation Records, Gunesdesigns, Hoşaf Atölye, Nott, Sinek Sekiz Yayınevi, Sat-Su-Ma, Suburgatory Records, Tight Aggressive, Utin İstanbul, Tasarım Bakkalı, Var, Zuluistanbul gibi çok farklı alanlara odaklanan tasarım atölyelerine ev sahipliği yapacak.

 

Byzantion Fest’i düzenleyen ekibin, canı gönülden katıldığımız bir de mesajı var gelecek olan misafirlere: “Byzantion Fest, seksizm, ırkçılık, homofobi, yaş ayrımcılığı, sınıfçılık, türcülük gibi düşünceleri ve bu düşüncelere sahip olan insanları tolere etmez… Adada kamp kurmak, ateş yakmak, çöp bırakmak yasak!” Çok basit, kendi yaşam ortamınızda istemeyeceğiniz davranışları başkasına da uygulamayın.

Yayınlandı: