Elden ele Robinson Crusoe 389'u taşıyoruz

Etkinlikler
0 Beğen
Kaydet
Elden ele Robinson Crusoe 389'u taşıyoruz

Eylül sayımızda biz de demiştik "Robinson Crusoe 389 kapanmasın!" diye, fakat endişeler gerçek oldu: İstiklâl'in karakteristik kitapçısı, zeki ve tasarımlı küçücük mekânına sığdırdığı kitaplarını 15 Haziran Pazar günü yeni adresine taşıyor.

 

Bir kitapçı (hele bir mağaza zinciri ya da dev bir kuruluşun arkasında olmayanı bir kitapçı) için uçuk rakamlardan oluşan kira artışı baskısı ve zorunlu tahliye kararına yenik düşen Rob389, alıştığımız mekânını terk etmek zorunda kalıyor.

 

Fakat şu noktanın da altını çizmek lazım, Rob389 kapanıyor anlamına gelmiyor bu durum. Yeni adres, yine İstiklâl Caddesi üzerindeki SALT Beyoğlu 136, Kat 4. Böyle rahatlatıcı bir tesellimiz olsa da Robinson da İnci Pastanesi gibi yerinde güzeldi. 

 

Robinson'un taşınması üzerine daha fazla bilgi edinmek isterseniz sizi Yaşar Adanalı'nın yazısına, İstiklâl Caddesi'ndeki kiracı mekânlar hakkında daha fazla bilgi için ise sizi Bianet'teki şu makaleye yönlendirelim.

 

Demir alma günü olan 15 Haziran'da ise Robinson Crusoe 389, müdavimleriyle beraber elden ele taşınıyor. Saat 10.20'de başlangıç noktası hepimizin bildiği Robinson Crusoe 389, istikamet İstiklâl Caddesi No 136.

Yayınlandı: