Journée Pâtisserie et Boulangerie

Etkinlikler
0 Beğen
Kaydet
Journée Pâtisserie et Boulangerie

Beyoğlu’ndaki Fransız Sarayı’nın havasını soluma fırsatını tepmek ister misiniz? Lütfen pişman olacağınız bir cevap vermeyin, çünkü saraya giriş bileti sadece mükemmel bir saray turu yapma şansı sunmuyor, işin asıl önemli kısmı bir saniye bile düşünmeden mideye indireceğiniz pasta ve türevleri.

 

Bahsettiğimiz tek günlük etkinliğin adı ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’, adındaki şatafat gözünüzü korkutmasın, kapıda doğru telaffuz edip edemediğinizi kontrol etmiyorlar. Zaten bu Fransız kimliğinin altında da büyük bir Türk iş gücü yatıyor. Fransız Başkonsolosluğu, Hybrid ile iş birliği yaparak Fransız tatlı & patisserie kültürünün İstanbul’daki temsilcilerini bir merkeze topluyor. İstanbullu Frankofon pastacı ve işletmeciler hünerlerini göstermek adına en iyi pastalarını ve tatlılarını mideniz bayram etsin diye önünüze seriyor.

 

 

La Petite Maison, Fauchon, Nicole, Five O'Clock, Baylan, Pâtisserie de Pera, Pastel, La Vie en Rose, Beyaz Fırın, La Pâtisserie Lune, Coffee Sapiens, Pare, Butterfly gibi iştah kabartan markalar diyetlerinizi bozmak ve şeker ihtiyacınızı karşılamak adına Fransız Sarayı’na geliyor. Katılımcılardan da anladığınız gibi safi bir Fransız hegemonyası yok, Türk pasta ve tatlı temsilcileri de etkinlikteki yerini alıyor, Fransız-Türk tatlı ve pastaları flört ediyor. Bu koalisyonun meyvesi sadece tatlı krizinizi bastırmak değil elbette. Fransız Başkonsolosluğu’nun piyanosundan yükselen notalar da Beyoğlu’nun iç boğan kalabalığında gizli bir sığınma noktası yaratıyor.

 

İstanbul’da bir günlüğüne Fransız gibi yaşamak istiyorsanız yapmanız gereken çok da fazla bir şey yok. Üzerinize şık bir kıyafet geçirip İstiklal Caddesi’ni arşınlamanız yeter. Journée Pâtisserie et Boulangerie’deki pasta ve tatlıların hakkını vermek için bu ziyafet öncesinde bir gün, hatta iki gün boyunca çok yemeseniz iyi edersiniz. Hatta kan şekeriniz sizi tam bayıltmak üzereyken içeri girin ki eğlenceyi ikiye katlayın. Aman dikkat; “biletler sınırlı sayıda” ibaresi bu etkinlik için abartı değil. Hâlâ tükenmedilerse hemen bir tane kapın.

Yayınlandı:

LiveReviews|0
1 person listening