Sidney’de Yılbaşı

Etkinlikler, Festivaller
0 Beğen
Kaydet
Sidney’de Yılbaşı

Sidney Limanı ve okyanusa nazır muhteşem Opera Binası’nın önündeki havai fişek gösterileri, dünyadaki iddialı kutlamalara dair ilk güçlü mesajı verirken Güney Yarımkürenin dolu dizgin yaz havası yaşayan bu güzel kenti, yeni yıl partilerini plajlara taşıyor. Özel olarak ışıklandırılmış 52 teknenin yanı sıra buna eğlence için sulara inmiş 3 binden fazla tekne eşlik eder. Özetle yeni yıla Sidney’de girecek olanlar ne yapıp edip Liman yakınlarında olmalı.

Yılbaşı gecesinde Sidney’de başrolü toplamda 7 tonu bulan havai fişekler tutuyor. Akşam 18.00’de gökyüzündeki uçuş gösterisiyle başlayan etkinlikler renkli geçişlerle devam ederken 21.15’de yine Liman’daki Light Parade ise ışıklı teknelerin geçiş töreniyle en klasik anlardan birini oluşturuyor. Havai fişeklerden sonraysa limanda ve şehrin her yanında parti tam gaz devam ediyor.

Sidney yakın ve uzak pek çok yerden gelen katılımcılarıyla yeni yıl şölenlerinde 156 milyon dolar kar elde ediyor. Ayrıca Paris’te 100 bin, Londra’da 500 bin, Berlin ve New York’ta 1 milyon olan katılımcı sayısı Sidney’de zirve yaparak 1,5 milyona ulaşıyor. Ama en çarpıcı gerçek kutlamalarda kullanılan havai fişeklerin karbonsuz olmasından ötürü çevre dostu olması. Zaten Sidney topladığı çöplerin de yüzde 80’nini dönüştürmeyi başaran bir kent.

Yayınlandı:

LiveReviews|0
1 person listening