Souq Panayırda

Etkinlikler
0 Beğen
Kaydet
Souq Panayırda

Yaprak Aras'ın peşine takılan tasarımcıların gelenekselleşen şenliği olarak Karaköy Külah'ı mesken edinen Souq, bu ay 13-14 Eylül'de yine aynı adreste. Ece Sükan Vintage Pop Up, Petra Coffee'nin kahve ve limonataları, Müz'ün teraryumları, Altair Telian'ın el yapımı bisikletleri, Komşuköy'ün tazelik bahçesi, Türk Beyin Takımı'nın zekâ oyunları ve Seslenen Kitap dinletisi Souq'ta hazır bulunanların sadece birkaçı. Gün boyunca Kaan Düzarat'ın Analog Kültür arşivinden seçtiği plaklar arka plan müziğiniz oluyor.

 

Souq'a katılan isimlerin hepsi ayrı ayrı takdiri hak etse de aralarından bir ismi ayrıca anmak istiyoruz. Skateistan bir tasarım markasından ziyade, bir sivil toplum örgütü. Yoğunlaştığı alan ise kaykay. Afganistan, Kamboçya ve Güney Afrika'daki çocukları kaykayla tanıştırarak eğitimleri için bir motivasyon olan bir hareket. "Kaykayla eğitimin nasıl bir ilgisi var?" derseniz çoğu spor veya hobi gibi, kişiyi kendini geliştirmeye iten bir unsur kaykay da. İyisi mi daha fazlasını öğrenmek için Skateistan'ın peşine Souq'ta düşün.

 

Planlanan Gaye Su Akyol, Bubituzak, Ayyuka ve Büyük Ev Ablukada konserleri iptal oldu, bunun dışında Souq açıklandığı gibi gerçekleşiyor.

 

Souq'un arkasındaki hikâye Yaprak Aras'la geçtiğimiz aylarda yaptığımız röportajda.

 

Geçen Souq etkinliğini merak edenlere:

 

Yayınlandı:

Etkinlik websitesi: http://www.souqkarakoy.com