Beyond Sound presents Godskitchen Fusion: Afrojack & Fedde le Grand

Gece hayatı
Fusion Cube

Godskitchen partilerini ayağımıza getiren FG 93.7, bu kez yine Godskitchen’ın yaratıcılarının var ettiği yeni sahne tasarımı Fusion Cube’u deneyimlememize vesile oluyor. 7 Temmuz’da, KüçükÇiftlik Park’ta Fusion Cube adlı akıllara zarar sahnede çalan isimler Afrojack, Fedde le Grand, BeeGee ve Doğuş Çabakçor.

 

Öncelikle, çalan isimlerden kısaca bahsetmek boynumuzun borcu. Hollandalı DJ/prodüktör Afrojack’i sadece Paris Hilton’ın eski sevgilisi olarak bilmediğinizi umuyoruz. Henüz 24 yaşında olan Nick van de Wall yani Afrojack’in kariyeri 2010 yılından beri almış yürümüş vaziyette. 2010 tarihli, kulüp ortamlarında hite dönüşen parçası ‘Take Over Control’ ile hayatımıza giren Afrojack; Pitbull, Ne-Yo ve Nayer ile birlikte çalıştığı 2011 tarihli ‘Give me Everything’ ile de listelerin gediklisi bir isim oldu. Pitbull ile Afrojack yakın arkadaşlar, zaten Afrojack zamanının çoğunu eş dost ile birlikte stüdyoda geçirmeye meraklı bir isim. Örneğin Hollywood’da tuttuğu devasa bir evde günlerce süren kayıt seanslarına girdiğini daha birkaç ay önce verdiği röportajlarda anlatmıştı. Bugüne dek Kid Cudi’den, Madonna’ya, Lady Gaga’ya buraya sığdıramayacağımız pek çok isme remiks yaptı; geçtiğimiz yıl Coachella’daki DJ setinde sahneye Paul McCartney ve Usher çıktı. Usher’ı geçtik ama Paul McCartney’nin, Afrojack ile birlikte set başında takılması inanılması güç bir olaydı. Bu yıl da çaldı Afrojack, Coachella’da. İstanbul’da da çalar mı bilemeyiz ama birkaç ay önce Coachella’da çaldığı parçalardan biri Rihanna’nın ‘We Found Love’ının farklı bir versiyonuydu. Setlerinde dans parçalarının yanı sıra mainstream olana da bulaşmaktan çekinmeyen Afrojack’in bir de Grammy’si olduğunu (David Guetta ile birlikte Madonna’nın ‘Revolver’ına yaptıkları remiks ile almışlardı bu Grammy’yi) söylemeden geçmeyelim. Kıssadan hisse: Afrojack son yıllarda dans müziğin süperstarı haline gelen bir isim. Gecenin, Hollanda menşeli bir diğer bomba ismi ise Fedde le Grand. Daha önce de İstanbul’da çalan house DJ’i Fedde le Grand, tüm dünyada isim yapmış, Madonna’nın parçalarını remikslemesi için teklif götürdüğü biri. Coldplay’in ‘Paradise’ına yaptığı remiksle de biliyor olabileceğiniz Fedde le Grand’in en büyük hitlerinden biri de kuşkusuz 2006 tarihli electro-house marşı ‘Put Your Hands Up For Detroit’. Memlekette bu işe yıllarını vermiş olan BeeGee ve son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız Doğuş Çabakçor da gecenin yerli dehaları.

 

Gelelim gecenin önemli başrol oyuncularından Fusion Cube sahnesinin nasıl bir şey olduğuna... Gecede sizi görsel anlamda epey kuvvetli bir şovun beklediğini peşin peşin söyleyelim. Fusion Cube, 450 metre LED şerit ve 150 metrekarelik LED ekranlardan oluşuyor ve isminden de bariz olduğu üzere küp şeklinde. DJ kabini ise bu kübün içindeki başka bir kübün içinde yer alıyor ve DJ’in kübün en uç noktasında marifetlerini gösterdiği, çok farklı bir tasarıma sahip bir performans alanı yaratılıyor. Yazarak anlatması zor, yaşayıp deneyimlenmesi gereken bir ortam ve sahne. Angel Music Group’ta, Global Gathering Festivalleri’nin ve Godskitchen etkinliklerinin proje yöneticiliğini yapan Andrea Frey, Fusion Cube’un ilk olarak 3 Aralık 2011’de Kiev’de seyirciyle buluştuğundan bahsediyor yaptığımız röportajda. “8000 kişi Fusion Cube’un doğuşuna tanıklık etti, bugüne dek hiç o kadar çok sayıda cep telefonunu havada görmemiştik.” diyor Frey. Akabinde ise St. Petersburg, Montreal ve Seoul’a gitmiş Fusion Cube. Her seferinde seyircinin reaksiyonunun harika olduğundan ve DJ’lerin de Fusion Cube’ta çalmayı çok sevdiklerinden dem vuruyor Andrea Frey. “Hem seyirciye çok yakın oluyorsunuz, hem de benzersiz bir performans alanınız var. Her geçen gün daha çok isim bize ne zaman küpte çalacaklarını soruyor.” diyor ve ekliyor: “Seyirciye her hafta dışarı çıktıklarında yaşadıklarına kıyasla çok daha özel bir deneyim yaşatmak istiyoruz. ” Fusion Cube’dan önce, Boombox sahnesini yapmıştı Godskitchen ekibi. Ancak bu sefer LED, ışıklar ve özel efektlerin de dahil olmasıyla; olay Boombox deneyiminin sınırlarını aşıyor. Bu şova tanıklık etmek, bugüne dek yaşadıklarınızdan epey farklı bir parti deneyimi yaşamak için orada olun. Zira Fusion Cube’un tanıtım videoları bile yeterince heyecan verici.

 

Kim kaçta çalıyor?

18.00 Doğuş Çabakçor (FG 93.7)

19.30 BeeGee (FG 93.7)

21.00 Fedde le Grand

22.30 Afrojack

Yayınlandı: