adidas all Originals İstanbul 2014

0 Beğen
Kaydet
adidas all Originals İstanbul 2014
Chlöe Howl

Sonbahar günleri için bir İstanbul klasiği oldu artık adidas all Originals partileri. Bu yıl beşincisi düzenlenen etkinlikte şehrin galerileri, restoranları, kafeleri, butikleri de bir araya geliyor ancak bizi ilgilendiren kimin sahne aldığı…
 

Etkinliğin ağır topu cool mu cool bir isim: Woodkid. 2012 yılında, daha henüz yıldızı bu kadar parlamamışken İstanbul’da ağırladığımız (hatta bir röportaj da yapmıştık o zaman kendisiyle) Woodkid; Katy Perry ve Lana Del Rey gibi yıldızlarla çalışan bir video yönetmeniyken asıl sevdası müziğe yönelen bir isim. Asıl adıyla Yoann Lemoine, ‘The Golden Age’ adlı albümünü ise 2013’te piyasaya sürdü. Video işini de bırakmış değil kendisi, Pharrell’in ‘Happy’ videosunun kreatif direktörü ondan başkası değildi. Woodkid, senfonik ve Barok pop müziği ile bu yılki adidas all Originals’ın heyecan verici isimlerinden.
 

Felix da Housecat


Dans etmek isteyenleri ise işin üstadı Felix da Housecat tatmin ediyor. Söz konusu house ve disko soslu elektro olduğunda da on parmağında on marifet olan Felix da Housecat’in son İstanbul ziyaretinin üzerinden bir sene bile geçmemiş olduğunu hatırlatalım. Kendisini tekrar dinleyecek olmaktan yana hiçbir şikayetimiz yok.
 

Geleceğin synth-pop yıldızıyla tanışın: Chlöe Howl. Onu birçokları bu etkinlikte keşfedecek muhtemelen. 1995 doğumlu, gencecik Chlöe sahnedeyken gözlerinizi ondan ayırmayın, adını ileride daha çok duyacağız gibi gözüküyor. Şu ana dek EP’ler ve single’lar ile doldurduğu diskografisine bu ay ilk albümü de ekleniyor, hazırlıklı olun. Öncesinde ‘No Strings’, ‘Rumour’ ve ‘Paper Heart’ parçalarını dinlemenizde, konserde yabancılık çekmemeniz açısından fayda var. La Roux, Mø gibi isimleri dinliyorsanız, Chlöe Howl’a da kolay ısınacaksınız.  
 

Çok sevdiğimiz Gaye Su Akyol’u ise sona sakladık. Bu yıl çıkardığı ‘Develerle Yaşıyorum’ albümüyle muazzam bir işe imza atan ve Türk Sanat Müziği’ni, makamlı vokali rock müzik çatısı altındaki farklı türlerle kaynaştıran Akyol’un efkârdan efkâra koşmamıza vesile olan parçalarını mutlaka canlı dinleyin.
 

Radio adidas Originals ve Radyo Eksen DJ’lerinin de iş başında olacağını ekleyelim.

Yayınlandı: