Chill-Out Festival Istanbul 2014

Müzik
0 Beğen
Kaydet
Chill-Out Festival Istanbul 2014

Geçen yıl 15.000 kişiyi ağırlayan festival, alıştığımız lokasyonu Kemer Golf & Country Club’dan Life Park’a çevirdi bu sene rotasını. Çok da iyi yaptı. Dokuzuncu yılında bir festival kasabasına dönüştürülen Life Park’ta ağırlıyor bizi. Festival alanı altı kat daha büyük bu sene. Yani İstanbul’un en büyük ormanlık alanında, doğanın tam göbeğinde, şehrin keşmekeşinden uzakta müziğe doyuyor ve festival ruhunu tam anlamıyla hissediyoruz.

 

Sahne sayısı bu yıl dörde çıktı ve 20’den fazla müzisyen/grup çalıyor. Yolunu gözlediğimiz Goldfrapp’e kavuşuyor, efsane müzisyen Mulatu Astatke’yi, elektronik müziğin iki dahi grubu Plaid ile Brandt Brauer Frick’i ve daha pek çok ismi kanlı canlı dinleme imkânı buluyoruz. 2006 yılında Lounge FM kitlesini bir araya getirmek amacıyla butik bir festival olarak yola çıkmıştı Chill-Out Festival Istanbul ve artık bir klasik haline, bahar aylarında şehrin en heyecanla beklenen etkinliği kıvamına geldi. 

 

 

Milk Gallery küratörlüğünde festival alanının farklı noktalarında birçok sanat eseriyle karşılaşacaksınız. Tüm bu eserler Chill-Out Festival Istanbul 2014’e özel olarak hazırlandı ve sadece bugün festival esnasında Life Park’ta görücüye çıkıyorlar. 

 

Herhangi bir müzik festivalinde bugüne kadar beklentimizi çok yüksek tutmadık yeme-içme konusunda ama bu yıl Chill-Out Festival Istanbul’da işler değişiyor. Yani köfte-ekmeğe, sosisliye mecbur olmayacak, vegansanız festivali aç biilaç noktalamak zorunda kalmayacaksınız. 

 

Ufak bir not: Festival alanına kesinlikle araç alınmıyor. Özel aracınızla gelmek isterseniz Hacıosman metro istasyonundaki otoparka aracınızı bırakabilir ve buraya metroyla gelen katılımcılarla beraber festival alanına servislerle ulaşabilirsiniz.

 

Chill-Out Festival Istanbul 2014'te hangi sahnede kimler var? 

Yayınlandı:

Etkinlik websitesi: http://chilloutfest.com