Pink Martini

Müzik, Klasik & opera
0 Beğen
Kaydet
Pink Martini

Pink Martini raflardaki taze işi ‘Get Happy’nin Avrupa Turnesi kapsamında İzmirli sevenlerini de atlamıyor.

 

‘Sympathique’, ‘Hang on Little Tomato’, ‘Hey Eugene!’, ‘Splendor in the Grass’, ‘Joy to the World’, ‘1969’ ve ‘A Retrospective’ albümleriyle Türkiye'de ciddi bir dinleyici kitlesi edinen; albümleriyle altın ve platin plak kazanan Pink Martini ‘Get Happ’'nin Avrupa turnesinin kapsamında 3 konser için Türkiye’de.

 

18 aylık uzun ve maceralı kayıt yolculuğuna Phyllis Diller’ın vefat etmeden önce yapmış olduğu son kayıt ‘Smile’ ile başlayan grup, Avustralyalı kabare divası Meow Meow, alımlı Fransız Philippe Katerine, parlak radyo yıldızı Ari Shapiro, sıcakkanlı kardeşler The Von Trapps ve muhteşem bir performansla Rufus Wainwright'ın albümlerine konuk olmasıyla hayranlarına muhteşem bir müzik şöleni sunuyor.

 

‘Quizas Quizas Quizas’, ‘Sway’, ‘Smile’ unutulmaz eserleri yeni albümlerinde yorumlayan grup, büyük bir sürprizle Türkiye konserlerinin vazgeçilmez parçası ‘Üsküdar’ı da bu son albüme eklemişler. Samurayların aşk şarkılarından 1930’ların Küba müziğine, Fransız şansonlarından Brezilya sokak şarkılarına dinlemesi keyif veren şarkıları tozlu raflardan bulup çıkaran topluluk, China Forbes'in sıcak vokali ve yeni tınılarla ilgiyi her zmaanki gibi hak ediyor.

Yayınlandı: