Bloom

Restoranlar Beşiktaş
Bloom

Time Out diyor ki

Otto’nun sahiplerinin Ambarlı Dere Caddesi’ndeki Carrefour’un üst katında açtığı Bloom yüksek tavanlı, ferah bir mekân; ama en büyük kozu geniş, ağaçlıklı terası. Greyfurt, zeytin, gül, nar, portakal ağaçları; bambular; sardunya; bahar dallarıyla yaz aylarında epey popüler olacak gibi görünüyor püfür püfür esen bu yeşil teras.
Ortaklarına mekânın isminin neden Otto değil de Bloom olduğunu sorduğumuzda buranın lokasyon itibariyle farklı bir konseptte ve ruhta olduğunu söylüyorlar. ‘Çiçek açmak’ anlamına gelen Bloom’un Otto’nun çiçek açan yeni bir mekânı olduğunu; burada da eğlenceler düzenleneceğini ama diğer Otto’lara göre daha sakin ve restoran kısmının ön planda olacağını ekliyorlar. Zaten Bloom’un alt sloganı ‘Muhtelif Lezzetler’. Mutfak kısmında iki taş fırın var. Biri yemekler, biri pizza için.
Otto’ların mutfak koordinatörü Fransız Pierre Jean Levy, buranın da menüsünün hazırlanmasında yardımcı olmuş. Taş fırın ve ızgaradan dana etli tas kebabı, kaşarlı köfte, ızgara somon ve fırında ördek gözümüze ilk çarpan yemeklerden. Tatmamız için önümüze gelen panzanella salatası çok hafif. Jean Pierre menü oluşturulurken Bloom’un üst katında yer alan spor kulübü United Clubs’ın da dikkate alındığını söylüyor bu vesileyle. Bu doğrultuda menüde ‘Light menu’ diye bir kategori var hatta.
Tabii vücut geliştiren ve dolayısıyla bol protein almak isteyenler için de hamburgerlerin içindeki et 180 gram tutulmuş. Ulus’ta pek çok yerleşim sitesinin yer alması, dolayısıyla çocuklu ailelerin fazlalığı sebebiyle bir de çocuk menüsü var. Söz konusu ‘muhtelif lezzetler’den bir kısmını tadıyoruz Jean Pierre eşliğinde. Şefin özel pizzası Piero’s Pizza suda mozarella, fırınlanmış domates, karamelize soğan, siyah zeytin, kapari ve fesleğenle yapılıyor. Pizzaları küçük veya büyük boy söyleyebiliyorsunuz. Bir de kestane mantarı, karamelize soğan ve soya soslu tereyağı içeren ördek burger geliyor masamıza; ördek etinin lezzetine alışkın olanlar için epey lezzetli. Tatlı olarak katmer istiyoruz. Antep fıstığı ve dondurmayla servis edilen katmer çıtır çıtır, tadına doyulmuyor. Jean Pierre katmeri geleneksel yönteme göre biraz daha fazla pişirdiğini, daha da kıtır yaptığını söylüyor. Antep yöresine ait bu tatlıyı Bloom’un menüsünde görünce biraz şaşırıyoruz doğrusu. Ama Bloom’un ortakları menünün serpilip gelişeceğini, hem Türkiye’den hem de dünyadan daha pek çok yöresel lezzetin ekleneceğini söylüyor bize.

Bloom’u Ottolardan farklı kılan bir diğer unsur da kahvaltı menüsü. 11.00’e kadar servis edilen kahvaltı menüsünde omlet, kavrulmuş mantar ve patatesle servis edilen poşe yumurta, kahvaltı tabağı, panini çeşitleri ve cevizli yoğurtlu müsli var. Anlaşılan United Clubs müdavimleri bu konuda da ihmal edilmemiş. Pazar günleri 10.00-14.00 arası ise açık büfe kahvaltı servis ediliyor, fiyatı 37 TL. Otto’yu Otto yapan kokteylleri ve içkileri burada da mevcut, hatta daha fazlası. Bloom’un görkemli barı iş çıkışlarında uğramanız ve çeşit çeşit kokteylleri denemenizi bekliyor.

Biz Otto’nun bu daha sakin kardeşi Bloom’u sevdik, sizin de seveceğinizi tahmin ediyoruz.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Ambarlı Dere Caddesi 6
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 09.00-02.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler