Date Patisserie

  • Restoranlar
  • Topağacı
Date Patisserie
Reklâm

Time Out diyor ki

Hayallerinin peşinden koşan iki kadının kurduğu Date Patisserie’ye hoş geldiniz! Avukatlık kariyerini geride bırakıp Le Cordon Bleu Paris’te pastacılık eğitimi alan Büke Şedele ile çocukluğundan beri tatlıcı olmak isteyen ve YouTube’da yemek programları yapan Selen Gültiken’in yolu, Muftak Sanatları Akademisi’nde kesişmiş. Ardından birlikte bir dükkan açmaya karar vermişler ve Nişantaşı’ndaki tatlı cenneti Date’i hayata geçirmişler.

Prof. Dr. Orhan Ersek Sokak’ta gezinirken gözleriniz bir salıncağa takılabilir, işte orası Şedele ve Gültiken’in açtığı Date Patisserie. İçeride her gün değişen tatlı çeşitlerinin sunulduğu bir vitrin, sempatik çalışanlar ve samimi bir ortam sizi bekliyor. Bir kahve molası için Date’e uğradığınızda, mekandan ayrılmayı hiç istemeyeceksiniz.

Date’te her gün bulabileceğiniz tatlılardan biri Belçika çikolatalı profiterol cheesecake düşkünüyseniz New York ya da San Sebastián usulü çeşitleri deneyebilirsiniz. Her gün bu iki çeşitten birini hazırlıyorlar. Meyveleri taze ve mevsimlik. Glüten ve şeker içermeyen raw cheesecake ise her gün mevcut. Tuzlu seçeneklerin demirbaşlarından biri kabaklı kiş . Mekana Fransız esintisi taşıyan dacquoise entremet ise çikolatalı turta hamuru ve bademli kek ile hazırlanıyor. Çikolata olarak Belçika menşeli Callebaut markasını tercih ediyorlar. Date’te porsiyon tatlıların yanı sıra finger food konseptli tadımlıklar da var. Limonlu madlen ve volcano brownie leziz mi leziz. Sağlıklı yaşam furyasının iksir lakaplı içeceği kombucha çayı da Date’in menüsünde yerini almış. Günlük kafein kotasını doldurduysanız, aklınızda olsun. Date’in henüz gün ışığına çıkmamış devasa alt katı da yakında pasta ve tatlı tutkunlarına yönelik eğitim ve atölyeleri ağırlayacak. Date’ten özel davetleriniz için sipariş vermeniz de mümkün.

Ayrıntılar

Adres:
No.30
Prf. Dr. Orhan Ersek Sk.
Teşvikiye
İstanbul
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler