İstanbul'un en iyi dondurmacıları

Tescilli yaz aşkımız dondurmanın, İstanbul'daki en iyi adresleri.

Dondurma
Time Out Istanbul editors |
Advertising

Şehrin en iyi dondurmacılarını bilmek sadece yazın değil kışın da çok elzem bir bilgi diye düşündük. Bu listede farklı tatlar arayanlardan, klasik sevenlere herkes için bir top dondurma var!

En iyi dondurmacılar

Restoranlar

Ali Usta

icon-location-pin Moda

Ali Usta’nın kapısından kuyruğun eksik olmadığı günler çoktan geldi çattı. 1969’dan bu yana hiç değişmeyen tadı ve müdavim kitlesi ile bir Moda klasiği olan mekânda dondurma tezgâhının klasikleri vişne, çikolata, kavun, nane, badem ve kahve

Restoranlar, Dondurmacılar

Bitez Dondurmacısı

icon-location-pin Bakırköy

İçi Bodrum evlerini hatırlatan Bitez’de çıkamadığınız tatilleri, özlediğiniz anılarınızı yad edebilirsiniz. Unutmayın tatlar ve kokular unutulmaz!

Advertising
Restoranlar

Cremeria Milano

icon-location-pin Beşiktaş

Gelelim kendi çocuğumuz gibi benimsediğimiz, İtalyan Benucci ailesinin yarattığı Cremeria Milano’ya. Cremeria’da -gerçek İtalyan dondurmasında da olduğu gibi- iki tip dondurma var. Kuzey İtalya klasiği, tam yağlı süt, yumurta ve krema ile hazırlanan Gelato ve su, şeker ve meyve ile hazırlanan Sorbetto. 

Restoranlar, Dondurmacılar

Dondurma arabası

icon-location-pin Beşiktaş

Otelde nostaljik dondurma arabasında 10.00-18.00 arasında külahta servis edilen dondurma çeşitlerinin tamamı organik. Çikolatalı, vanilyalı ve çilekli-yoğurtlu çeşitlerin yanı sıra limon, mango, ahududu sorbeleri de deneyebilirsiniz.

Advertising
Restoranlar

Dondurmacci

icon-location-pin Teşvikiye

Doğal ve katkısız dondurma yapmak yetmiyor Dondurmacci’ye. İş geliştirme konusunda oldukça hassas ve cesurlar, aynı zamanda ağızlarının tadını biliyorlar. Kışın bile masalarına dolu rastlayabilirsiniz.

Restoranlar, Dondurmacılar

Girandola

icon-location-pin Arnavutköy

Pek çok ‘En İyi Dondurma’ listesinde çoğu kez birinci olmuş, en kötü ilk üçe girmiş bir adres Girandola. Çoğu insanı Arnavutköy’de mola verdirmeye zorlayan Girandola’nın başında işi İtalya’da öğrenen Aslı Eraltan var. Fotoğraftaki rengiyle göz alan lezzetlerden biri nane ezmeli After Eight, diğeri ise dalından yeni koparılmış gibi kokan çilek. 

Advertising
Restoranlar

Eataly

icon-location-pin Beşiktaş

Mekânda iki farklı dondurma seçme şansınız var. İlki meşhur Venchi dondurmaları, daha sert ve Türk damak tadına daha uygun. 

Restoranlar

Mini Dondurma

icon-location-pin Bebek

1968’den beri Bebek’in gülü. Yıllar geçti, bizim Mini hâlâ Mini. Dört metrekarelik dükkânın önündeki kuyruklarda hiç azalma yok. Bebek’te üç beş tur atarken Mini’ye uğrarsanız çikolata, kaymak, lokum ve fıstıktan birini tadın.

Advertising
Restoranlar

Shake Shack

icon-location-pin Sarıyer

Shake Shack daha çok bir hamburger fenomeni olarak tanınsa da sadece bir yemek programı için değerlendirecek olursanız kendinize haksızlık edersiniz. Menüde adı geçen concrete’ler ile tanışmak için ayrı bir gün belirlemeniz mide ve akıl sağlığınız için çok daha yerinde olacaktır. Hani çatlayacak kıvama gelmeyin diye söylüyoruz. 

Restoranlar

Pöölabs

icon-location-pin Caddebostan

Patlıcan, mastika, peynir helvası, közlenmiş kırmızı biber gibi farklı malzemeleri sıvı nitrojen kullanarak donduruyor Pöölabs. - 196°C’deki sıvı nitrojen, dondurma işlemini çok hızlı yaptığı için buz kristalleri normale göre daha küçük oluyor, dondurmalar kremamsı ve pürüzsüz bir kıvam yakalıyor. 

Advertising