Mama

Restoranlar Nişantaşı
0 Beğen
Kaydet
Mama
1/2
Mama
2/2

Mama’yla ilk Rumelihisarı’nda tanışmıştık. Pizzasıyla, rahat ortamıyla bizi kısa sürede tavlamıştı. Şimdi ikinci şubesiyle Abdi İpekçi’de açıldı Mama. İç mekânı ve konsepti Rumelihisarı’ndan oldukça farklı.  Duvarında graffiti yer alan kış bahçesi, yeşil sandalyeleri, duvar yazıları, yuvarlak masaları ve barıyla Rumelihisarı’na göre biraz daha genç işi. Rumelihisarı’nda deri koltuk ve kanepelerle yaratılan lounge havası burada yerini zengin kokteyl seçenekleri olan bir bara bırakmış. Barın devamında ise ağız sulandıran incecik pizzaların hazırlanışını izleyebileceğiniz sucuk ve sosislerin asılı olduğu odun fırınının baş köşede durduğu bir açık mutfak yer alıyor. Bu bölümün de devamında bir kış bahçesi ve bol yeşillikli bir bahçe bulunuyor.

İster sokağa taşan masalarında Nişantaşı havası soluyun, ister kış bahçesinde de karmaşadan uzak bir köşe edinin.

Rumelihisarı’nda olduğu gibi burada da pizzaları, makarnaları ve tatlıları tercih ediliyor. Nişantaşı için hazırlanmış özel bir menü yok ama Mama’nın genel menüsüne eklenen birçok yeni yemek var. Somonlu salata ile  bonfile dilimli ve kayın matarlı insalata di carne Mama’nın yeni salataları. Kajun baharatlı tavuk, karamelize soğan, tane susam, mozzarella ve acılı yeşil köri soslu Indiano ise pizzaların en yenisi. Kepekli hamurda pizza, kırmızı şarap sirkesi ile haşlanmış somon ve daha birçok yeni çeşitlerle light menü, pizzalı, makarnalı çocuk menüleri; mevsim sebzeleri ve taze domates soslu kalamar ve karidesli tagliolini, fasulye çorbası, kabak carpaccio da menünün diğer tazelerinden. Nişantaşı Mama’da tazelerin keşfine çıkın.

Tıkınmak istemeyenleri bar bölümü paklıyor Nişantaşı Mama’da. Kokteyl ve içki menüsü oldukça zengin. Cosmopolitan, margarita gibi klasiklerin yanı sıra, funky başlığı altında marajo marajo, manzanillo, rosehip rose, cardenas gibi yeni kokteyller var menüde. Viski, konyak, tequila, votka, vermut, likör bakımından da tatmin edici Mama.

Rumelihisarı’ndan alıştığınız Mama house wine çeşitleri burada da mevcut. Beyazlardan Sultaniye’07, Emir-Narince’07’yi, kırmızılardan ise Öküzgözü-Alicante’08 ve Boğazkere-Shiraz’07’yi kadeh olarak alabiliyorsunuz. Ayrıca İtalya, Şili, Kaliforniya ve Fransa’da ithal şaraplar da mevcut. Olur da bir gün şampanya açtırmanız gerekirse Mumm Cordon Rouge, Freixene de var Mama’da.

Yemekler her zamanki gibi tam kıvamında. Yeni favorimiz Indiano pizza.

Kahvaltısıyla da oldukça cazip Mama. Pazartesi-cuma 11.00-16.00, cumartesi-pazar 09.00-16.00 arasında servis edilen kahvaltılıklarda iki kişilik Mama breakfast platter, fırında peynir, taze otlu schiacciata schiacciata foraggi ve dana etli peynirli alternatifi ve schiacciata carne,  sucuklu yumurtalı taze otlu ve domatesli sucuk al forno, omelette ve toasted foccacioa & egg gibi çeşitler yer alıyor. Mama’nın efsane tiramisusunun tadını bilmeyenlere  de bir kahve yanında tiramisu tavsiye ediyoruz. Karpuzlu pink lemonade ve elmalı apple lemonade de yaz sıcaklarında iyi gidiyor. Keşfe buyrun. Söz konusu Nişantaşı olduğu için arabasız geleceğinizden şüphemiz yok.

Yayınlandı:

Mekan adı: Mama
İletişim:
Adres: Abdi İpekçi Caddesi 7/2
İstanbul

Çalışma saatleri: Hafta içi 09.00-00.00, hafta sonu 09.00-02.00 arasında açık.

You may be interested in:

LiveReviews|0
1 person listening