Migone

Restoranlar Beykoz
Migone

Time Out diyor ki

Şehirde açılan İtalyan dondurma markalarına bir yenisi daha eklendi. Küçük Bebek Yokuşu’nun başında hemen sol taraftaki tarihi İbrahim Paşa Köşkü’nün alt katındaki Migone, Avrupai dekorasyonu ve birbirinden farklı dondurma çeşitleriyle hem lezzetli hem de şık bir mekân. Aslında Migone ilk olarak Şubat 2010’da Bodrum-Göltürkbükü’nde açılmış. Perakende satışın yanı sıra Bodrum’daki Casa del Arte, Divan Palmira, Hamak ve The Suu gibi otellerin dondurma ihtiyaçları karşılanmış. Ardından İstanbul’a gelme kararıyla yazın ilk günleriyle Bebek’teki dükkan açılmış. Yeşil ve pembenin pastel tonlarının hakim olduğu dekorasyonda beyaz ahşaptan masa ve sandalyeler kullanılmış. Zemin ise iki renkli çiniyle döşenmiş. 

 

Hemen sağ taraftaki dondurma vitrini ise en göz alıcı kısım. İtalyan dondurmasında 400 çeşit dondurma yapmak mümkün. Migone’de ise dönem dönem değişerek 25-27 farklı dondurma çeşidini tatmak mümkün. Bilinen klasik lezzetlerin yanında sıra dışı dondurma ve sorbeler her damak tadına hitap ediyor. Balzamik soslu vanilyalı, yaban mersinli ve ricotta peynirli, kırmızı güllü, kurabiyeli, portakal ve fesleğenli dondurmalar mutlaka tadılmalı. Migone’de sonbaharla beraber dondurma çeşitleri de değişecek. Tahin pekmezli, fındık, fıstık, ceviz ve kestaneli dondurmalar serin günleri tatlandıracak. Diyabetik dondurma çeşitleri de bulunuyor. Dondurmanın yanı sıra çikolatalı tatlılar da menüye dahil olacak.

Dondurma yapımında kullanılan malzemenin kaliteli olması önemli… Çikolata, Belçika’dan geliyor; süt ve meyveler ise yerel üreticiden. Meyveler, Bodrum’dan organik sertifikalı, yaban mersini ise Trabzon’dan temin edilirken dondurma üretiminde katkı maddesi kesinlikle kullanılmıyor. Migone’de dondurmanın bir topu 3 TL., iki topu 5 TL, üç topu 7 TL ve kilosu ise 30 TL. 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Mehmet Yavuz caddesi 72.1
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Hafta içi 09.00-01.00, hafta sonu 09.00 – 02.00’ye kadar açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler