Müzedechanga [Kapandı]

Restoranlar Sarıyer
  • 4 5 yıldız üzerinden
0 Beğen
Kaydet
Müzedechanga [Kapandı]

Ağaçların gölgesi altında Müzedechanga’ya doğru kıvrılan yol dingin bir akşam yemeği için gereken mesajı veriyor.

 

1998’de Sabancı Üniversitesi’ne tahsis edilene kadar Sakıp Sabancı’nın Atlı Köşk’ü olan adres İstanbul’un en bakir manzaralarından birine sahip. Birkaç saatliğine de olsa İstanbul’un kalabalığından kaçmak, Boğaz hattının yoğun adreslerinden Emirgan’daki Müzedechanga’da mola vermek hiç de yabana atılacak bir teklif değil. Yemeklere gelince, gün boyu gayet hafif bir menü sunuyorlar: Zeytinyağlı sebze yemekleri, karanfilli köfte, ızgara tavuk, taratorlu börülce...

Akşam yemeği için rezervasyon şart. Sade ama oturaklı bir menü çıkıyor bu sefer de karşınıza: Fasulye püresi, nane ve yeşil biberli taze iç bakla salatası ile servis edilen ızgara laos; sucuklu kroket ve viski soslu ızgara bonfile, rezene, enginar ve zeytinli kuzu; lor ve fesleğenli kızarmış kabak çiçekleri, yaban turplu balık köftesi, Antakya çökelek peynirli dana dil pane, karidesli sigara böreği; tatlı olarak da dondurma ve pişmaniye ile servis edilen kırmızı çili biber ve şarapta pişmiş armut sıralanabilir... Fonda sohbetinizi bölmeyecek şekilde daha çok caz çalıyor. 

Aklınızda olsun: Müzedeki sergilerden de esinlenen, kendileri de birer sanat eseri değerindeki tabaklarının yanı sıra kahvaltı menüsü de yabana atılmamalı.

 

Yayınlandı:

Mekan adı: Müzedechanga [Kapandı]
İletişim:
Adres: Sakıp Sabancı Caddesi 22 Atlıköşk
İstanbul

Çalışma saatleri: Pazartesi hariç her gün 10.30-01.00 arasında açık.

You may be interested in:

LiveReviews|0
1 person listening