Pizzeria Trio

Restoranlar İstiklal Caddesi

Time Out diyor ki

Napoli veya Venedik’te bulunan otantik bir İtalyan trattoria’sında yemek yiyenler, İstanbul'da bu tarz mekânların eksikliğini en çok hisseden kitle. Bir sokak arasında, küçük bir meydana bakan köşe bir binanın altında, tüm sadeliği ve sıcaklığı ile her tür gösterişten uzak olan bu mekânların vadettiği iki şey var: Yemek ve sohbet. "Keşke böyle leziz yemekleri ve karakteristik bir mekânı İstanbul’da da bulabilsek" diyenlere mutlu bir haberimiz var! Pizzeria Trio, Taksim’de dekorasyonu ve güler yüzlü servisiyle ile kendinizi rahat ve huzurlu hissedeceğiniz tipik bir İtalyan lokantası; müdavim kitlesi ise açılalı bir yılı bulmadan oluşmuş bile...

Uzun yıllar yurt dışında yaşamış ve AB projeleri konusunda çalışırken kendini İtalya’ya özgü lezzetlerle haşır neşir halde bulan  Tan İnce ve Petrol sektöründe iş adamıyken muhteşem İtalyan pizzaları yapan bir mekân sahibi olmayı kurgulayan Mehmet Ocaklı’nın bu hayalleri, ikilinin İstanbul’un en iyi İtalyan mutfağı şefi ve işletmecilerinden İbrahim Ayçiçek ile tanışmasıyla gerçek oldu. Yaşamda farklı deneyimlerini ortak bir amaç uğruna paylaşmaları, Trio’nun damak tadına önem veren konuklarıyla buluşmasına da olanak sağlamış.

Floransa’da özel olarak hazırlanan taş fırında, Trio’ya özel soslar ve malzemelerle hazırlanan ve odun ateşinde pişirilen, kağıt kadar ince hamuruyla diyet yapanların bile rahatlıkla yiyebilecekleri 30 farklı çeşit pizzası ile yemek sonrasında hafif bir şekilde masadan kalkabilirsiniz. Akdeniz'den kopup gelen taze ve mevsime has yeşilliklerle yapılan salatalar, kendine özel soslarla bezenmiş taze ev yapımı makarnalar ve risotto çeşitleri ile Akdeniz mutfağının seçkin lezzetlerini tadarak keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. 

Trio, pazar günleri hariç haftanın her günü öğle ve akşam yemeği servisi veriyor. Mekân, davet ve organizasyonlara özel menüler de hazırlıyor.  Evden çıkamayan tembel bünyeler için paket servisleri de var.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Sıraselviler Caddesi, Billurcu Sokak 5
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar hariç her gün 11.30-23.00 arasında açık.