Yirmidört Pasta

Restoranlar Kadıköy
24 Pasta

Time Out diyor ki

İstasyon Caddesi’nde geçtiğimiz Eylül ayında açılan Yirmidört Pasta’nın sahibi Çiğdem Evrandır Bilgi Üniversitesi’nde hukuk okurken sağlıklı besinler, unlu mamüller üreten bir fırın açmayı kafasına koymuş. Kısa bir dönem çalışıp, avukatlık yapmak istemediğini anlayınca Yirmidört’ün temellerini atmak için kolları sıvamış. 26 yaşında MSA’ya (Mutfak Sanatları Akademisi) başlamış ve daha sonra çeşitli yerlerde çalıştıktan sonra Londra’ya gitmiş. Fırın açma fikri kendini yavaş yavaş butik pastacılığa bırakmış. Türkiye’ye döndüğünde, aslında 24 yaşında açmak istediği butik pastanesine kavuşmuş.

 

Yirmidört Pasta eski, tuğla ve İngiliz mimarisi tarzı bir binayı mesken edinmiş kendine. Bir gün İstasyon Caddesi’nden tesadüfen geçerken binaya vurulduğunu söylüyor Yirmidört Pasta’nın genç sahibesi; “Perihan Abla dizisindeki gibi.” diye tarif ediyor mahalle ortamını ve esnafı çok sevdiğini belirtiyor. İnsanların geçerken büyük camları kapatan perdelerin ardından bakmaya çalıştığını söylüyor. Camın önünde çocukların geçerken ilgisini çekebilecek renkli pasta maketleri bulunuyor. Çocuklara camın altından bakmak serbest anlaşılan.

Pastaların her biri Çiğdem Evrandır’ın kendi tarifi. “Islak kek yer gibi...” diye tanımlıyor pastalarının tadını. Son derece sağlıklı ürünler çıkıyor Yirmidört Pasta’nın mutfağından. Yiyeceklerin hamurunda ve kekinde katkı maddesinin, konserve ürünlerin esamesi okunmuyor. Yaptığı birbirinden lezzetli ürünlerde mutlaka mevsim meyvelerini kullanıyor. Sipariş esnasında istemezseniz pastalarda krem şanti bile kullanmıyor.

 

Yirmidört Pasta düğün, nişan, doğum günü ve babyshower’lar için butik pasta siparişleri alıyor ve dilerseniz partileriniz için dessert table (tatlı masası) hazırlıyor. Dessert table için parti sahibi ile tema belirleniyor, tasarımcı ve çiçekçi de baştan sonra her detay ile ilgileniyor. Pasta, kurabiye ve cupcake’ler için üzerinde üç boyutlu figür yer alacaksa bir hafta önceden sipariş verilmesi gerekiyor. 10 kişilik bir pastanın fiyatı 100-120 TL; cupcake’ler 7 TL; kurabiye fiyatları ise 4-5 TL arasında değişiyor. Dessert table’da fiyatlar organizasyonun boyutuna göre değişiyor; örneğin 20 kişilik bir dessert table 2000 TL.
 

Eylül ayında Yirmidört’te ekmek, pizza hamuru, kurabiye ve cupcake yapımı atölyeleri başlayacak. Atölye fiyatları şimdiden belli, 90-120 TL arasında. Çocuk misafirler için ise kurabiyeler önceden hazırlanıyor, onlara en zevkli kısmı olan süslemek kalıyor. Ayrıca yine Eylül’den itibaren online satışa başlıyor Yirmidört Pasta. Düğün ve bekarlığa veda partisi gibi organizasyonlarda gelenlere hediye etmek için özel tasarım paketlerde kurabiyeler; Sevgililer Günü, doğum günü gibi özel günler için de kova veya paketlerde Yirmidört Pasta kurabiyelerinden sipariş edebilirsiniz.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: İstasyon Caddesi 3/A
İstanbul

İletişim:
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler