Zippy

Restoranlar Etiler
Zippy
1/2
Zippy
2/2

Time Out diyor ki

Zippy Etiler’in yeni gözdesi olmaya aday bir mekân. Sabah kahvaltısıyla açılıyor ve geceye canlı müzikle devam ediyor. Zippy’nin menüsü, dekorasyonu ve tüm detayları bu konsept üzerine kurulu. Hemen girişteki dış mekânı, mevsimine göre kullanılan bir alan. Şu sıralar şömineli, sıcak bir kış bahçesi görünümde, yazın ise camları tamamen açılarak sokağa dahil bir balkon olacak gibi görünüyor. İç mekânıyle birlikte mekânda bir lounge havası hakim. Gündüz gün ışığından besleniyor, akşamları ise yerden aydınlatması, içine gömülüp oturabileceğiniz rahat koltukları ile uzun bir gece geçirebileceğiniz rahatlıkta. Mekân tasarımı Mustafa Toner’e ait.

Zippy’nin yemek ve içki menüsü günün farklı saatlerine hitap etmesinin yanı sıra birçok farklı mutfağı içinde barındırıyor. Croque monsieur, sushi, ravioli, minnestrone çorba, orman mantarları aoli, pizza, bresaola, Morocco usulü tavuk gibi çeşitlerle ortaya karışık bir menü. Bu gibi menüleri genelde şişirilmiş buluruz ama Zippy için bunu söylemek yanlış olur. Arka tarafta bizzat girdiğimiz mutfağında menünün her başlığı için ayrı bir tezgâh var. Bir fabrika gibi çalışıyorlar.

İçki menüsü de yemek menüsü kadar iddialı. Barında aklınıza gelen her türlü kokteyli ve içkiyi bulabiliyorsunuz. Kokteyller 20 TL. Şarap menüsünde de Türk şaraplarının yanı sıra çok sayıda olmasa da Şili, Kaliforniya, Avusturalya, Arjantin, Fransa, İspanya şarapları var. 12-18 TL arasında yerli-yabancı birçok alternatif bulabiliyorsunuz. Henkell Trocken, Moet&Chandon, Dom Perignon’u da olur da şampanya açtırmak isterseniz diye el atında tutuyorlar.

‘Zippy’de gece tarifesi yok’ sloganıyla öğle yemeğinde içtiğiniz bir kadeh şaraba gece de aynı parayı veriyorsunuz. Sahibi Aykut Bey “burası bir yeme-içme mekânı, canlı müzik bizim dostlarımıza yaptığımız bir jest aslında” diyor. Cuma, cumartesi geceleri Grup Lokomotif çıkıyor. 

Gece 23.00’de başlayan müzik programları gece 01.00’e kadar sürüyor. Kokteyl meraklısıysanız Zippy’ye özel, southern comfort, dark rum, greyfurt suyu ve sour mix ile hazırlanan Zippy Man’in tadına bakın.

Menüden
Geniş geniş kahvaltı 20 TL
Miso çorbası 8 TL
Zeytinyağlı enginar & kuşkonmaz caprese 18 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Nispetiye Caddesi 72
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 10.00-02.00 arasında açık.