Pera Müzesi Sergileri

Sanat
Pera Müzesi Sergileri

Pera Müzesi’nin Şubat itibarıyla ev sahipliği yapacağı iki serginin her ikisi de o kadar heyecan verici ki, içlerinden birini seçmek yerine her ikisinden de bahsederek yolunuzu Pera Müzesi’ne düşürmek için bahaneleri çoğaltalım istedik.

 

İlk sergi sanat dünyasının en can alıcı isimlerinden biri olan Picasso’ya ait. Picasso’nun İspanya, Málaga'daki doğduğu evden, Museo Casa Natal Koleksiyonu’ndan derlenen seçki, sanatçının üslup geçişlerinden örnekler sunuyor. ‘Picasso: Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler’ başlıklı sergide, Picasso’nun sonu gelmez arayışlarla dolu kariyerinin bir yansıması niteliğindeki gravürler, farklı konuların realist betimlemelerinden kübist yorumlarına uzanırken, seçkiye sanatçının seramik işleri ve hatta kişisel objeleri de eşlik ediyor.

 

Müzenin diğer katındaki sergi cam tutkunlarını ve Kuzeyli çağdaş sanata ilgi duyanları aynı salonda buluşturacak. ‘Aurora: Kuzey Ülkelerinden Çağdaş Cam Sanatı’ başlıklı sergi, Kuzey ülkelerinden çağdaş cam sanatının önde gelen sanatçılarının yapıtlarını bir araya getiriyor. Türkiye’de ilk kez geniş çapta sergilenecek cam sanatı örnekleri arasında Danimarka, Finlandiya, Norveç, İsveç ve İzlanda'dan dünyaca ünlü 25 sanatçının işleri yer alacak. Sergi kanalıyla, gündelik yaşamda geniş yer tutan camın sıradışı sanatsal uygulamalarını izleme olanağı yakalamak mümkün.

 

Tam: 10 TL İndirimli: 5 TL (12 yaş üstü öğrenciler, öğretim görevlileri, 60 yaş ve üstü) Grup: 7 TL (10 kişi ve üstü)
 

Picasso Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler / 5 Şubat - 20 Nisan / Pera Müzesi

Aurora Kuzey Ülkelerinden Çağdaş Cam Sanatı / 5 Şubat - 20 Nisan / Pera Müzesi

Yayınlandı: