Sıfır Telaş

  • Tiyatro
  • 4 5 yıldız üzerinden
  • Tavsiye edilen
  1. Emre Mollaoğlu
  2. Emre Mollaoğlu
  3. Emre Mollaoğlu
Reklâm

Time Out diyor ki

4 5 yıldız üzerinden

Nedir? Dedesinin hastalığında yanında olmak için Gelibolu’ya giden Yamaç’ın yerel bir radyo programına başlamasıyla tüm dertlerini ertelemesini anlatan bir hikaye.

 

Neden izlemeli? Hayalleriyle zorunlulukları arasında sıkışmış Yamaç’ın hikayesini ve ona hayat veren Onur Özaydın’ın özenli performansını izlemek için.

Onur Özaydın’ın kaleme aldığı ‘Sıfır Telaş’ hayatın getirdiği sorumlulukların altında boğulan Yamaç’ın İstanbul’dan bir kaçış olarak gördüğü Gelibolu’da bakımevinde kalan dedesinin yanına gelmesiyle gelişen olayları ve onun öncesini seyirciye aktarıyor. Özaydın, Gelibolu’da bir yerel radyoda yaptığı programla tekrar var oluşuna anlam kazandıran Yamaç’ın hem komik hem hüzünlü anlarını aktarıyor. Benzerlerini çokça duyduğumuz bir hikayeyi seyirciyi ortak edebilerek anlatması oyunun en büyük artısı. Tüm bunların yanı sıra Onur Özaydın’ın performansının da son derece etkileyici olduğunu ve sahneyi tek başına başarıyla doldurduğunu söylemek lazım. Doğu Yaşar Akal’ın rejisiyle sahnelenen oyunda karısını ve kızını deli gibi seven ama onlara bir gelecek sağlamaktan uzak bir profil sergileyen ve belli ki hayatının çok da parlak bir döneminde olmayan Yamaç’ı izlerken hüzünlenmemek ve çoğu zaman da gülmemek mümkün değil. İlk yarısında seyirciyi radyo programının konuğu ve hatta dinleyicisi yapan, ikinci yarısında ise derdini seyirciye direkt anlatan Tiyatroperest yapımı ‘Sıfır Telaş’, sıcak bir hikaye izlemek isteyen herkese tavsiyemizdir.

7 Mart Kumbaracı50 20.30

16 Mart CKM 20.30

26 Mart Entropi Sahne 20.30

31 Mart Cihangir Atölye Sahnesi 20.30

 

Yazan:
Hande Sönmez

Ayrıntılar

Adres:
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler