جشنواره تیرگان ۲۰۱۵ ~ Tirgan Festival 2015

Things to do
0 Love It
Save it
جشنواره تیرگان ۲۰۱۵ ~ Tirgan Festival 2015
More Less
جشنواره تیرگان ۲۰۱۵ ~ Tirgan Festival 2015 says
Our Ticketed Events are out: http://www.tirgan.ca/ticketed-events

The Tirgan team is excited to announce the arrival of its much anticipated fifth biennial Summer festival, August 20-23, 2015 in Toronto, Canada

Once again we have the pleasure to partner with Harbourfront Centre, one of the most widely attended arts and culture centres in Canada, as our collaborator and venue for Tirgan 2015. In keeping with our tradition of adopting a theme, this time we have picked “Homeland” as the point of focus for the fine artistic and literary works that will be brought to you throughout the festival

We invite you to join us to share this one-of-a kind journey through a cultural experience that you will never forget

For more information on Tirgan, please visit: www.tirgan.ca

**A full list of programs and artists will be announced once confirmed.**

------------------------------------------------------------------------------
جشنواره تیرگان، بزرگترین جشن فرهنگ و هنر ایرانیان در مهاجرت افتخار دارد با مشارکت بیش از سیصد داوطلب برای پنجمین بار از تاریخ ۲۰-۲۳ آگوست ۲۰۱۵ (۲۹ مرداد تا یکم شهریورماه ۹۴)، در تورنتو کانادا میزبان دوست‌داران فرهنگ و هنر ایران از سراسر دنیا باشد.

جشنواره تیرگان با آرمان گسترش دادن و شناساندن فرهنگ و هنر ایرانی‌ و به همت انجمن غیرانتفاعی و غیرحزبی هنر و فرهنگ ایران- کانادایی و با همیاری مجموعه فرهنگی، تفریحی «هاربرفرانت» برگزار می‌شود.

تیرگان ۲۰۱۵ با موضوع "وطن" طی چهار روز، ده‌ها برنامه رایگان در زمینه رقص، موسیقی، ادبیات، تئاتر، هنرهای تجسمی و برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان به علاقه‌مندان هنر و فرهنگ ایرانی ارائه خواهد کرد.

ایرانیان همراه با سعدی به دمشق و لیبی و روم رفته‌اند و خط و رسمشان تا اويغورهای اورومچی و کاشغر گسترده است؛ رقص شش مقام ازبکان جلوه‌ای از فرهنگ مشترکمان دارد و زرافشان، سخن رودکی را از دل "پنجکنت" به سینه سترگ تاریخ فرهنگ و هنر ایران می‌ریزد... اما اکنون و اینجا بوی "وطن" در خیابان‌های سراسر اروپا و آمریکا و آسیای شرقی پیچیده است.

حالا که بیش از هر زمانی نسیم "وطن‌‌مان" می‌رود شهر به شهر؛ خانواده بزرگ تیرگان امید و تلاش دارد تا با مشارکت و همراهی جامعه گسترده و متنوع ایرانی، دروازه‌ای به روی بازسازی اعتماد اجتماعی و ترویج گفتگوی بین فرهنگی از طریق زبان مشترک فرهنگ و هنر بگشاید.

آستین‌ها را بالا بزنید، تیری در قامت همت آرش در کمان می‌کشیم و سرود جشن و شادیمان را از هرکجای گیتی که باشیم روانه کرانه‌های سربلند البرز می‌کنیم. صاحب‌خانه شمایید، فراخوان دهید و میهمانهایتان را به تیرگان ۲۰۱۵ دعوت کنید که بهترین‌های سرزمین آفتاب و باد چشم به راهند.
More Less

By: Tirgan