[category]
[title]
A zöld közbringák már tesztelés alatt állnak, júliusban pedig a BudapestGO-bérletesek próbálhatják ki először az új rendszert

Már újra gurulnak a zöld bringák Budapest utcáin: a BKK június 19-én elindította az új generációs MOL Bubi zárt tesztidőszakát. A rendszer egyelőre még próbaüzemben fut, de júliusban már a BudapestGO-ban érvényes bérlettel rendelkezők is kipróbálhatják ingyenesen, egy előzetes regisztráció után.
A megújult Bubi egyik legfontosabb újdonsága, hogy elektromos rásegítésű kerékpárok is bekerülnek a flottába. Az induláskor összesen 3300 bringa lesz elérhető: 2500 hagyományos és 800 e-Bubi. Később a tervek szerint legalább 5000 új kerékpárra bővülhet a rendszer.
A Telex szerint a szolgáltatás július második felében indulhat el mindenki számára. Információik alapján a hagyományos Bubi havi bérlete 2500 forintba, az elektromos változaté 3500 forintba kerülhet, a BudapestGO-bérletesek pedig 20 százalék kedvezményt kaphatnak a sima Bubi-bérlet árából. A percdíj mindkét típusnál 60 forint lesz, az e-Bubiknál pedig 250 forintos feloldási díjjal is számolni kell.
Az app több új funkciót is kap: érkezik például a 10 perces foglalás, vagyis előre lecsaphatunk a kinézett bringára, mielőtt valaki más elvinné. Szeptembertől pedig a régi Bubi-állomások mellett a városi Mobi-pontokon is le lehet majd tenni a kerékpárokat.
AJÁNLOTT:
🌆 Legjobb budapesti programok: mutatjuk, hová érdemes menni ebben a hónapban
🏊 Budapest legjobb uszodái, ha tényleg úszni szeretnél
⚽ A legjobb budapesti helyek, ahol meccset nézhetsz
Szeretnél elsőként értesülni Budapest legfrissebb gasztro-, kulturális és éjszakai híreiről? Kövesd a Time Out Budapestet a Facebookon és az Instagramon.
Fedezd fel a Time Out eredeti videóit