Agnes Martin ilhamlı tasarımlar

Amerikalı minimalist ressam Agnes Martin'in Guggenheim Müzesi'ndeki retrospektifine sponsor olan COS, Agnes Martin'den ilham alan bir kapsül koleksiyon hazırladı.

COS x Agnes Martin kapsül koleksiyonundan
Advertising

Sükunetin bir ressamı olsa, bu kişi Agnes Martin'dan başkası olamazdı kuşkusuz. Narin renkler ve yatay bloklardan oluşan resimleri insana huzur veriyor. Şu aralar New York'taki Guggenheim Müzesi tarihinin en büyük retrospektif sergisiyle Agnes Martin'in eserlerini ağırlıyor.

Sergiye sponsor olan İsveçli hazır giyim markası COS, Agnes Martin'in renk paleti ve geometrik tarzından ilham alan bir kapsül koleksiyon hazırladı. Agnes Martin'in minimalist stili COS tasarımcılarına uzun yıllardır ilham veren en büyük şeylerden biri, yani organik bir iş birliğinden bahsediyoruz. Sanatçının resimlerindeki ince ruhu yakalamak için koleksiyonda keten, kanvas gibi doğal kumaşlar ve yumuşak renkler tercih edilmiş. Ne yazık ki koleksiyon Türkiye'de satışa çıkmadı. Bu yüzden yurt dışı seyahatlerinizde ziyaret ettiğiniz COS mağazalarında 12 parçalık bu koleksiyon için gözünüzü açık tutun.

Advertising