Alışveriş & Stil

İstanbul’un moda, stil ve alışveriş ajandası

Yasemin Öğün’den Love My Body’e “Moda Tutkusu By Love My Body” Refresh Koleksiyonu
Alışveriş & stil

Yasemin Öğün’den Love My Body’e “Moda Tutkusu By Love My Body” Refresh Koleksiyonu

Moda Tutkusu markasıyla stil dünyasının sevilen isimlerinden Yasemin Öğün, her bedende kadın için birbirinden ilgi çekici parçalar sunan Love My Body ile uzun zamandır heyecanla beklenen yeni koleksiyon için tekrar bir arada;  Moda Tutkusu by Love My Body “Refresh”… Özgün tarzıyla fark yaratan, ayakları yere basan, modern ve güçlü kadınlar için hazırlanan Refresh isimli yeni koleksiyon, sonbahar ve kış dönemine keyifle eşlik eden, ofis şıklığından davetlere uzanan 150 parçadan oluşuyor. Tasarımların DNA’sında pamuklu kumaşlar, dökümlü viskonlar, yün, şifon, deri, kadife gibi dokular yer alıyor. Zamansız parçalar sunan Moda Tutkusu by Love My Body “Refresh” koleksiyonundaki deri etek ve pantolonlar, 90’ların ikonik ceketleri ve gömlekleri, hem konforlu, hem de şık tulumlar ve daha birçok seçenek her bedenden kadının tarzını tamamlıyor. Stiliyle fark yaratmayı seven, güçlü, özgün, ilham veren, modern kadınlar için tasarlanan ve zamansız parçalar sergileyen Moda Tutkusu by Love My Body “Refresh” koleksiyonu seçili mağazalarda ve online alışverişin adresi lovemybody.com.tr’de satışta!

Tasarımcıları ile Manu Atelier çantaları üzerine
Alışveriş & stil

Tasarımcıları ile Manu Atelier çantaları üzerine

Evet, onlarınk bir aile işletmesi. Ama Manu Atelier’yi sadece bir aile şirketi olarak tanımlamak yanlış olur. Zira Beste ve Merve’nin 2014 Şubat’ında yarattıkları dünya markasının ardında 1961 yılına dayanan bir birikim var. Babaları Adnan Manastır 1961 yılında Beyoğlu’nda bir Ermeni ve bir Alman ustanın yanında eğitimini almaya başladığı deri zanaatkârlığını kısa süre içerisinde kendi tasarladığı özgün modellere uygulamaya başlar. Ve Adnan Bey’in ellerinde şekillenen çantalar 1976’da Yeşim Çanta adıyla açılan butikten binlerce kadının gardırobuna doğru yol alır. Manu Atelier’nin hikâyesi de Yeşim Çanta’nın tarihiyle şekillenmiş, kalitesiyle yoğrulmuş modern bir tasarım masalı. Logosu bile Adnan Manastır’ın yıllar önce kendi markası için elle çizdiği amblemin günümüze uyarlanmış hali. Bugün dünyada 30 ülkeye satışı olan Manu Atelier, Galeries Lafayette, Selfridges, Harrods ve Net-a-Porter gibi dünyanın prestijli noktalarında kendine yer buluyor. Çantaların her biri el yapımı. Hâlâ işin içerisinde aktif rol oynayan baba Adnan Manastır, her bir çanta için derileri tek başına kesiyor. Sonrasında ise parçalar elde özenle dikiliyor. Ürünlerinde deri ve süeti tercih eden Manu Atelier, kullandığı bitkisel işlentili natürel deriyi de bizzat üretiyor. “Manu Atelier çantalarının her biri el yapımı.” Manu Atelier senede dört koleksiyon çıkarıyor. Bunlardan ikisi yaz ve kış mevsimi için ürettikleri ana koleksiyonlar, diğer ikisi ise mevsim girişlerinden önce çıkan ara sıcaklar. Tasa

Oyun sevmeyenler için oyun önerileri
Çocuk

Oyun sevmeyenler için oyun önerileri

Telling Lies Nedir? Ekran görüntülerine baktığınızda oyun olduğunu bile tahmin edemeyebileceğiniz bir yapım ‘Telling Lies’. Çünkü oyun, bir bilgisayar arayüzü aracılığıyla izlediğiniz kısa videolardan oluşuyor. Etkileşim kısmı ise bu videolara nasıl erişebildiğinizde saklı. ‘Telling Lies’da bir video arşivinde gezerek, farklı karakterlerin birbirleriyle konuşmak için çektiği videoları izliyorsunuz, yani bir nevi özel Skype sohbetlerinin tek tarafını dikizliyorsunuz. Videolara, kullandığınız sanal bilgisayarın (yani ekran içindeki ekranın) arama motoruyla erişiyorsunuz. Kullanacağınız anahtar kelimeleri izlediğiniz videolarda işitip önemli olduğunu düşündüğünüz sözcükler arasından seçebilir veya tahmin yürütebilirsiniz, ancak yalnızca arama sonuçlarındaki ilk birkaç videoyu izleyebiliyorsunuz. Bu nedenle mümkün olduğu kadar belirli bir arama yapmak daha mantıklı. İzleyebileceğiniz yüzlerce videoyla gizemli bir hikaye ortaya çıkıyor ve en çok hangi karakterin videolarını izlediyseniz, oyunun sonu buna göre şekilleniyor. Neden denemeli? İlginç, yaratıcı ve özgün bir fikrin, neredeyse kusursuz bir biçimde vücut bulmuş hali ‘Telling Lies’. Yapımcısı Sam Barlow’un önceki oyunu ‘Her Story’ de benzer bir oynanışa sahipti; ancak ‘Telling Lies’ daha karmaşık bir hikaye ve ünlü oyuncularla çıtayı yükseltiyor. Oyun oynamayı beceremediğini iddia edenler bile kolayca alışabilir ve hikayesine kapılabilir. Hangi platformlarda? iOS aygıtlar, Mac ve Windows bilgisayarlar.   Outer Wilds

Mare Atelier, Vakkorama City's'de
Alışveriş & stil

Mare Atelier, Vakkorama City's'de

2017 yılında Kardelen Sönmez tarafından kurulan Mare Atelier, el işçiliği ve dericiliği temel alarak tasarım çantalar üretiyor. Yerli zanaatkarlar tarafından el yapımı olarak Mare Atelier’in çantaların yeni modellerini Vakkorama City’s, diğer Vakkaroma’lar ve Akmerkez Building’de bulabilirsiniz.

Hayallerin gerçeğe dönüştüğü marka: Maila
Alışveriş & stil

Hayallerin gerçeğe dönüştüğü marka: Maila

Instagram’da ünlü isimlerin, influencer’ların stillerinde Maila imzasına rastlamamış olmanız zor; zira Maila New York son bir senedir Türk moda sektörünün önde gelen simalarının vazgeçilmez markaları arasında. Eklektik tasarımlarıyla farklı tarzları kucaklayan Maila’nın kurucusu Melis Tatari, çocukluğundan beri süregelen çizim ve hayal kurma tutkusunu takip ederek New York’taki Parsons School of Design’da moda tasarımı eğitimi almış. Burada geçirdiği beş yıl boyunca dikişten çizime, üretimden pazarlama ve satışa bir moda markası yaratmaya dair her aşama hakkında kendini geliştirme fırsatı bulmuş, New York’ta yaşamak ise ona benzersiz bir vizyon, moda alanında başka bir şehirde erişemeyeceği bağlantılar ve sonsuz ilham olarak geri dönmüş. Öğrenciliği sırasında Catherine Malandrino ve Tory Burch gibi markalarda tecrübe kazanan Tatari, lisans eğitiminde edindiği bilgileri aynı okulun Moda Pazarlama ve Satın Alma Bölümü’nde bitirdiği yüksek lisans deneyimiyle pekiştirmiş ve mezuniyetinin ardından iki sene boyunca Gucci’nin PR ekibinde çalışmış. Çocukluğundan beri düşlediği kıyafetleri kalemleri ile kağıda dökmekten zevk alan ve bir gün kendi markasını yaratmanın hayalini kuran Melis Tatari, 10 yıllık New York serüveninin ardından bu hayali gerçeğe dönüştürmek üzere İstanbul’a yerleşmeye karar vermiş. Acele etmeden, kendisini gerçekten hazır hissettiğinde de markasını kurmak için ilk adımları atmış ve 2017 yılını ön çalışmalarla geçirdikten sonra 2018 yılında Maila’ya hayat vermi

Daha fazla yeni mağazalar ve moda haberleri

İstanbul'un en iyi...

İstanbul’un en iyi butikleri
Alışveriş & stil

İstanbul’un en iyi butikleri

Benzersiz bir stil sahibi olmak, şehirde yaşayan herkese moda anlayışını göstermek isteyenler için en uygun butikleri bulduk.

İstanbul'un en iyi vintage butikleri
Alışveriş & stil

İstanbul'un en iyi vintage butikleri

Herkesten farklı bir stil benimseyen, anneannelerinin dolaplarını karıştırıp, eski parçaları yenilerle kombinlemeyi sevenlerin hoşuna gidecek en güzel vintage mağazalar...

İstanbul'un en özgün ve dinamik mağazaları
Alışveriş & stil

İstanbul'un en özgün ve dinamik mağazaları

Ayakkabı, çanta veya sadece bir çift çorap... Tarzınızı özgün olarak tanımlıyorsanız, aradığınız ne olursa olsun bu mağazalarda hoşunuza gidecek bir şeyler bulmanız kaçınılmaz.

Erkek modası için: Bey Karaköy
Alışveriş & stil

Erkek modası için: Bey Karaköy

Stil sahibi erkeklerin dünyasına doğru bir yolculuğa var mısınız? Cevabınız evet ise haberler iyi, zira İstanbul sakini erkeklerin stil keşif yolculuğunda başlangıç noktası belli.

Sıra dışı bir alışveriş deneyimi için: Souq Dükkan
Alışveriş & stil

Sıra dışı bir alışveriş deneyimi için: Souq Dükkan

Küçük ve bağımsız markaları ön plana çıkaran Souq, alışılmışın dışında bir alışveriş deneyimi vadediyor.

İstanbullu harika markalarla tanışın

Denim krallığı: Blue Matters
Alışveriş & stil

Denim krallığı: Blue Matters

Denim tasarımlar söz konusu olduğunda son zamanlarda en beğendiğimiz işleri yapan marka Blue Matters.

Duyarlı ayakkabı bağı: UNDO
Alışveriş & stil

Duyarlı ayakkabı bağı: UNDO

UNDO özünde ayakkabı bağı olsa da aslında bir aksesuardan çok daha fazlası, estetiğe çevre bilincini ekleyen bir marka.

Deri ceketin artizanal hali: Custom Rebels
Alışveriş & stil

Deri ceketin artizanal hali: Custom Rebels

Deri ceketi birçok marka yapabilir ama tamamen size özel hazırlanmış, üzeri müthiş renkler ve çarpıcı sloganlarla bezeli bir tanesini sadece Custom Rebels sunabilir.

Bildiğiniz eşarplardan değil: Debunk
Alışveriş & stil

Bildiğiniz eşarplardan değil: Debunk

Sizi sloganlı ipek eşarplarıyla kalbimizi çalan Debunk ile tanıştıralım.

Mutluluk bu aksesuarlarda: Happy-Nes
Alışveriş & stil

Mutluluk bu aksesuarlarda: Happy-Nes

Yaratıcıları da en az ürünleri kadar renkli, kulaklıklarıyla meşhur olan Happy-Nes markasıyla tanışın.

Miss Bloom'un sahibi çiçek tasarımcısı Aslı Sürmeli röportajı
Alışveriş & stil

Miss Bloom'un sahibi çiçek tasarımcısı Aslı Sürmeli röportajı

Hayatını çiçekler arasında geçiren biriyle tanışın.