Alışveriş & Stil

İstanbul’un moda, stil ve alışveriş ajandası

Lavanta bahçelerine kadar Jo Malone London'ı takip edin...
Alışveriş & stil

Lavanta bahçelerine kadar Jo Malone London'ı takip edin...

İngiliz lavantalarının bulunduğu kırsal kesimden, büyülü mor kıvrımlı menekşe dünyasına yolculuk. Üç yeni kokuyu keşfedin. Zamansız notaların , her biri farklı doğal lavantaların yansıması. Başta çarpıcı aromatik bir hissiyat, sonrasında serinlik ve tazelik bitişinde ise yumuşak ve çiçeksi bir hissiyat verir. Sıra dışı ve yeni bir lavanta hikayesinin içine dalın. Wisteria&Lavender Ardışık morsalkım nostaljik mor bir resim oluşturarak karakter istik bir evi çerçeveler. Bu yumuşak çiçek, İngiliz lavantasının tatlı morsalkım ve toz vanilya çiçeği ile olan harmanlanmış sunumu. Muhteşem bir üçlü; temiz,narin ve saf. Silver Birch&Lavender Gümüş huş ağaçları tarafından çevrelenmiş bir bahçe ışıklı huzur dolu bir sabah. Taze ve serin, ikonik kokusu ile İngiliz Lavantası. Greyfurt notası taze bir hava katarken topraksı ve karizmatik huş ağacı notalarının tütsülenmiş meşe ağacı ile birleşimi. Lavender&Coriander Aromatik İngiliz Lavantasının, çarpıcı kişniş kokusu ile birleşmesi. Derin kokulu adaçayı lavantanın zamansız kokusunu derinleştirirken yumuşat ıcı etkisi ile tonka beklenmedik bir sıcaklık ve şehvetli bir denge katar. "Parfümeride ağırlıklı olarak Fransız lavantası kullanıyoruz. Bu kadar tanıdık, popüler bir koku, bu yüzden alışık olamayabileceğiniz şekillerde keşfetmenizi istedik. Jo Malone London yansıması olan Lavenderland koleksiyonunu doğal İngiliz Lavantasını farklı malzemeler kullanarak üç farklı şekilde ürettik." - Celine Roux, Global Head of Fragrance  

Tom Ford Rose Prick'i denediniz mi?
Alışveriş & stil

Tom Ford Rose Prick'i denediniz mi?

"Bir gül dikeninin tene batması, şehvetli haz veren hafif bir acıdır. İlhamını benim gül bahçemden alan Rose Prick, baş döndürücü ve nadir bulunan buketlerin vahşi karışımıdır. Mai, Türk ve Bulgar gülleri üçlemesinden oluşur.Saf ve keskin bir kokusu vardır.Sıcak ve hassas bir dokuya sahiptir. Pembenin çarpıcılığında çiçek açan bir buket. Güzelliğe çok yakın olma tehlikesi, Rose Prick'in baştan çıkarıcı gücünü artırıyor." – TOM FORD Tom Ford Rose Prick özünü nadir bulunan Bulgar güllerinden alıyor, bu özel güller gül yağı oluşturmak için kullanılıyor. Büyüleyici bu koku parfümde yoğun bir şekilde hissedilir. Endonezya Paçulisi sandal ağacı ile birleşerek kokuya odunsu bir dokunuş verirken, tonkanın karamel ve vanilya ile olan birlikteliği kokuya sıcak bir duygu katar. Pembe gül hazzın simgesidir ve Rose Prick EDP opak mat pembe gülleri içerir. Tom Ford Private Blend şişesinde mat siyah metal ile kaplanmış, 50ml flacon bir satranç parçasının sık mimari bir görünüme sahiptir. 250ml sisesi gösterişli bir görünüme sahiptir.    

Tom Ford Beau de Jour'u denediniz mi?
Alışveriş & stil

Tom Ford Beau de Jour'u denediniz mi?

"Klasik. Keskin. Kendinden Emin.’’ Beau de Jour her detayı düşünen kusursuz centilmen erkekleri temsil eder. Centilmenler, dış dünyaya en iyi yönlerini yansıtsa da aslında derinlerinde sakladıkları gizli dünyalarında keşfedilmeyi bekleyen farklı özellikler barındırırlar." - TOM FORD İtalya ile Fransa sınırındaki tarlalardan gelen lavantanın ferah başlangıcı Beau de Jour parfümüne ferah ve tutkulu bir doku sağlamaktadır. Havalı ve tazeliyici üst nota ile lavantanın enerji verici karışımını hissedebilirsiniz. Kalp notalarında Afrika’dan gelen biberiye içeriği ile bitkisel bir etki yakalamış olan Beau de Jour içeriğindeki yeşil sardunya ile ferahlatıcı bir etki yaratır. Aynı zamanda meşe yosunu ile fesleğen arasındaki kontrastı sizlere yansıtır. Paçuli ve amber, odunsu ve tensel yapısı ile misk gibi sıcak bir baz oluşturur ve Beau de Jour’un ferahlatıcı dokusuna maskülenliği de katarak kokuyu tamamlar.

Güzelliğin İstanbul’daki adresi "La Clinic"
Sağlık ve güzellik

Güzelliğin İstanbul’daki adresi "La Clinic"

La Clinic ne zaman açıldı?La Clinic güzelliğin sınırlarını aşmak isteyenler için 2009 yılında Nişantaşı İstanbul’da kuruldu. Bugün 350 metrekare kapalı alanda, 2 açık terası, 3 bekleme alanı, 4 uygulama odası ve 10 kişilik tıbbi kadrosu ile hizmet veriyor. Hangi işlemler yapılıyor?  Kliniğimizde ameliyatsız gençleşme ve güzelleşme yöntemleri dediğimiz medikal estetik uygulamaları, saç ekimi ve tedavileri, estetik cerrahi konsültasyonları, diş estetiği, cilt bakım ve tedavileri yapılıyor. Ayrıca sağlıklı yaşam bölümünde de pilates derslerimiz var. Salgınla başlayan karantina dönemi güzellik sektörünü nasıl etkiledi? Dünyayı etkisi altına alan covid-19  tüm sektörleri ciddi anlamda etkiledi. Pandemi sürecinde önceliğimiz toplum sağlığını korumak olduğu için kliniğimizi kapattık. Yoğun olarak sağlık turizmi yapan, yurt dışından plastik cerrahi hastalarına hizmet veren bir klinik olarak  operasyonlarımızı iptal ettik. Yeni normale dönüş sürecinde ise tüm önlemlerimizi alarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Yeni dönem için ne tür tedbirler aldınız? Bizler hijyen koşullarını en üst düzeyde uygulamak zorunda olan bir sektörde hizmet veriyoruz. Bu pandemi öncesi de böyleydi. Elbette pandemi ve sonrasında Sağlık Bakanlığı’nın ve bilim kurulunun belirlediği kurallar çerçevesinde kişisel ve kurumsal önlemlerimizi en üst seviyede alıp, konuklarımızı ağırlıyoruz. Düzenli dezenfekte işlemleri, personelimizin kişisel hijyen, bakımı ve testler, ziyaretçilerimiz için aldığımız önlemler saye

Oyun içinde oyun
Alışveriş & stil

Oyun içinde oyun

Nedir ‘Dreams’? Platform oyunları ‘LittleBigPlanet’ ve ‘Tearaway’e imza atan Media Molecule’ün yeni marifeti. Özetle, başkalarının deneyebileceği oyunlar ve oyun içerikleri yarattığınız bir oyun ‘Dreams’. Peki, bunun neresi bir oyun? Oyun içerikleri üretmenin, başka oyunları denemek kadar eğlenceli olduğunu fark edince ‘Dreams’in her yönü bir oyuna benziyor. Bu size yetmezse başkalarının hazırladığı oyunlarla oyalanabilir ya da Media Molecule’ün bizzat tasarladığı iki-üç saat süren ‘Art’s Dream’ macerasına atılabilirsiniz. ‘Art’s Dream’, ekibiyle yolları ayrılan bir kontrbas sanatçısının öyküsünü anlatıyor ve ‘Dreams’in neler yapabileceğini kanıtlamak istercesine, farklı oyun türleri ve görsel stiller arasında bir yolculuk yapıyor. İşin en güzel tarafı, oyun içindeki bu oyunun, tamamen ‘Dreams’ içinde yaratılmış olması. Yani başka oyuncular da bunun kadar başarılı şeyler üretebilir, hatta daha iyisini bile yapabilir. Başkalarının eserleriyle nasıl etkileşime girebilirim? Bunun için çaba sarf etmenize gerek yok. Oyun iki ana bölümden oluşuyor. İlki olan ‘Dream Surfing’de başkalarının eserlerine göz atabilir, deneyebilir, yorum bırakabilirsiniz. Bu açıdan bir çeşit sosyal platforma da benziyor ‘Dreams’. İkinci kısım ‘Dream Shaping’, kendi hünerlerinizi konuşturacağınız yer.  Oyun oluştururken her şeyi ben yapmak zorunda mıyım? Hayır, isterseniz sadece animasyonlarla ilgilenip, müzikler gibi diğer bütün oyun içerikleri için başkalarının eserlerine başvurabilirsiniz. Ama

Daha fazla yeni mağazalar ve moda haberleri

İstanbul'un en iyi...

İstanbul’un en iyi butikleri
Alışveriş & stil

İstanbul’un en iyi butikleri

Benzersiz bir stil sahibi olmak, şehirde yaşayan herkese moda anlayışını göstermek isteyenler için en uygun butikleri bulduk.

İstanbul'un en iyi vintage butikleri
Alışveriş & stil

İstanbul'un en iyi vintage butikleri

Herkesten farklı bir stil benimseyen, anneannelerinin dolaplarını karıştırıp, eski parçaları yenilerle kombinlemeyi sevenlerin hoşuna gidecek en güzel vintage mağazalar...

İstanbul'un en özgün ve dinamik mağazaları
Alışveriş & stil

İstanbul'un en özgün ve dinamik mağazaları

Ayakkabı, çanta veya sadece bir çift çorap... Tarzınızı özgün olarak tanımlıyorsanız, aradığınız ne olursa olsun bu mağazalarda hoşunuza gidecek bir şeyler bulmanız kaçınılmaz.

Erkek modası için: Bey Karaköy
Alışveriş & stil

Erkek modası için: Bey Karaköy

Stil sahibi erkeklerin dünyasına doğru bir yolculuğa var mısınız? Cevabınız evet ise haberler iyi, zira İstanbul sakini erkeklerin stil keşif yolculuğunda başlangıç noktası belli.

Sıra dışı bir alışveriş deneyimi için: Souq Dükkan
Alışveriş & stil

Sıra dışı bir alışveriş deneyimi için: Souq Dükkan

Küçük ve bağımsız markaları ön plana çıkaran Souq, alışılmışın dışında bir alışveriş deneyimi vadediyor.

İstanbullu harika markalarla tanışın

Denim krallığı: Blue Matters
Alışveriş & stil

Denim krallığı: Blue Matters

Denim tasarımlar söz konusu olduğunda son zamanlarda en beğendiğimiz işleri yapan marka Blue Matters.

Duyarlı ayakkabı bağı: UNDO
Alışveriş & stil

Duyarlı ayakkabı bağı: UNDO

UNDO özünde ayakkabı bağı olsa da aslında bir aksesuardan çok daha fazlası, estetiğe çevre bilincini ekleyen bir marka.

Deri ceketin artizanal hali: Custom Rebels
Alışveriş & stil

Deri ceketin artizanal hali: Custom Rebels

Deri ceketi birçok marka yapabilir ama tamamen size özel hazırlanmış, üzeri müthiş renkler ve çarpıcı sloganlarla bezeli bir tanesini sadece Custom Rebels sunabilir.

Bildiğiniz eşarplardan değil: Debunk
Alışveriş & stil

Bildiğiniz eşarplardan değil: Debunk

Sizi sloganlı ipek eşarplarıyla kalbimizi çalan Debunk ile tanıştıralım.

Mutluluk bu aksesuarlarda: Happy-Nes
Alışveriş & stil

Mutluluk bu aksesuarlarda: Happy-Nes

Yaratıcıları da en az ürünleri kadar renkli, kulaklıklarıyla meşhur olan Happy-Nes markasıyla tanışın.

Miss Bloom'un sahibi çiçek tasarımcısı Aslı Sürmeli röportajı
Alışveriş & stil

Miss Bloom'un sahibi çiçek tasarımcısı Aslı Sürmeli röportajı

Hayatını çiçekler arasında geçiren biriyle tanışın.