Etkinlikler

İstanbul'da en iyi konserler, etkinlikler, filmler, sergiler ve daha fazlası

Love İstanbul ile şehri keşfe çıkıyoruz
Etkinlikler

Love İstanbul ile şehri keşfe çıkıyoruz

Love İstanbul Ödülleri de İstanbul’un 39 ilçesini kucaklıyor ve bu ilçelerin en sevilen adreslerini tarihe not düşmek amacıyla yola çıkıyor. Hedefimiz, tüm İstanbul’u kanatları altına alan kapsamlı bir ağ oluşturmak. Her semtin en sevilen dükkanları, simgeleri, restoranları ve kültür sanat mekanları Love İstanbul haritasında kendine yer buluyor. Böylece hep birlikte İstanbul’un her ilçesinin ilginç, güzel, renkli girişimlerle dolu olduğunun altını çiziyoruz. Love İstanbul Ödülleri yeme içme, kültür sanat ve etkinlik, dükkan, keyif-aile-spor, kent simgeleri kategorilerinden oluşuyor. Seçkimiz şık restoranlardan esnaf lokantalarına ve büfelere, kuaförlerden konser salonlarına kadar çok geniş bir yelpazeye sahip. Her kategori altındaki aday mekanlar için siz de tüm İstanbullularla birlikte oy kullanabiliyorsunuz. Üstelik mekan sahipleri de kendi mekanlarını platforma ekleyebiliyor. Aday semtleri ve mekanları www.loveistanbulodulleri.com web sitesinden incelemeye başlayabilir; dilerseniz sevdiğiniz ya da sahibi olduğunuz mekanı 6 Ocak 2020’ye kadar haritamıza ekleyebilirsiniz. En çok oylanan mekanlar ise Ocak 2020’de gerçekleşecek Love İstanbul Ödülleri partisinde sahiplerini bulacak.   Time Out İstanbul ve Ford iş birliğiyle gerçekleşen Love İstanbul Ödülleri’nde şehrin vazgeçilmezleri ile az bilinen fakat etkileyici duraklarını keşfe çıkıyoruz!   İstanbul’un semtlerini en iyi bilenlerden dinledik...  Love İstanbul kapsamında, şehre dair heyecan verici yepyeni

Christmas Market Four Seasons Bosphorus
Alışveriş & stil Bilet al

Christmas Market Four Seasons Bosphorus

Aralık ayının en renkli zamanında, alışveriş, eğlence ve yeme-içmenin keyfini çıkartmak isteyenlerin ortak buluşma noktası olacak Christmas Market Four Seasons Bosphorus başlıyor! Tüm ziyaretçiler, popüler sanatçıların gerçekleştireceği konserlere katılabilecek ve 10 gün boyunca birbirinden farklı markalarla bir araya gelecekler. Christmas Market Four Seasons Bosphorus ‘ta, temalı hediyelik eşya tezgahlarından, ünlü markaların göz dolduran alışveriş stantlarına ‘’Kendin Yap’’ atölyelerinden, atlı karınca ve buz patenine kadar birçok deneyim alanları yaratılacak. Etkinlik boyunca Alman Frankfurter Hot Dog, Pretzel, Türk kahvaltısının vazgeçilmezlerinden gözleme ve İzmir Lokması, Fransız Escargot’u gibi dünya lezzetleri ve geleneksel tatları Christmas Market Four Seasons Bosphorus’ta buluşarak yeme-içme tutkunlarına lezzet şöleni yaratacak. Hafta içi tek seans olup saat 16:00 / 22:30 arasında gerçekleşecek.  Hafta sonu ise çift seans olup 12:00 / 17:30 – 18:00 / 23:00 arasında ziyaretçilere açık olacaktır. 20 Aralık Cuma günü Prömiyer açılışını Defne Samyeli ile yapacak olan Christmas Market Four Seasons Bosphorus ‘un program akışı ise şu şekilde; 20 Aralık 2019 Cuma Prömiyer (19:00 - 23:00) * Defne Samyeli   21 Aralık 2019 Cumartesi (12:00 - 17:30) * Tuna Kiremitçi & Sena Şener 21 Aralık 2019 Cumartesi (18:00 - 23:00) * Fatma Turgut 22 Aralık 2019 Pazar (12:00 - 17:30) * Kalben 22 Aralık 2019 Pazar (18:00 - 23:00) * Jehan Barbur 23 Aralık 2019 Pazartesi (16:00 - 22:30) "

Bilet al
Ödüllü Şef Ou ile "Art of Dim Sum"
Etkinlikler

Ödüllü Şef Ou ile "Art of Dim Sum"

Asya’nın dünyaca ünlü oteller zinciri Shangri-La bünyesinde yer alan, İstanbul’un ilk ve tek Asyalı oteli Shangri-La Bosphorus, Istanbul, Uzak Doğu Mutfağı’nın izini süren lezzet tutkunlarını “Dim Sum”ın en iyi şefleri ile buluşturmaya devam ediyor. “Dim Sum”ın doğduğu, Çin’in Guangdong eyaletinden gerçek bir Kanton’lu olan ve 2001 yılından bu yana Shangri-La Hotel Shenzhen’in “Dim Sum” şefliğini yürüten bol ödüllü Şef Ou, 06 – 15 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da olacak. Sadece 10 gün için misafir şef olarak Shangri-La Bosphorus, Istanbul’a gelecek olan Şef Ou, her biri adeta birer sanat eseri olan özel “Dim Sum” menüsünü, “ART OF DIM SUM” seçkisiyle lezzet tutkunlarına sunacak. Çin'de geleneksel bir yemek olan ve genellikle sabahın erken saatlerinden öğle saatlerine kadar servis edilen “Dim Sum”, buharda pişirilerek, derin yağda kızartılarak veya haşlanarak hazırlanıyor. Çin mantısı olarak da bilinen “Dim Sum” menüsünde karidesliden tavukluya, kırmızı etliden sebzeliye kadar geleneksel tatlar isteğe göre farklı pişirme yöntemleri ile ve anında hazırlanarak servis ediliyor. Şef Ou’nun İstanbul için hazırlayacağı menüde özel hazırlanmış sürpriz “Dim Sum”lar Shang Palace’ta 'A La Carte' menü olarak sunulacak. “Dim Sum” lezzet şöleni, 06 – 15 Aralık tarihleri arasında Shangri-La Bosphorus, Istanbul'da sizleri bekliyor.

Bu son şansımız mı?
Film

Bu son şansımız mı?

Atmosfere salınan ve küresel ısınmaya yol açan sera gazı yoğunluğu, Amazon yağmur ormanlarından Sibirya ve Endonezya’ya felaket düzeyinde yangınlar, buzulların erimesi, sel ve kuraklıklar, yükselen deniz seviyesi ve okyanusların asitlenmesi, kirlilik, nesli tehlike altında olan türler, nüfus artışı, kıtlık, endüstriyel gıda üretimi, ormansızlaştırma-kırmızı et tüketimi ilişkisi, yetersiz beslenme, azalan doğal kaynaklar, iklim adaletsizliği, iklim mülteciliği... Dünya, 12 bin yıllık Holosen’den “İnsan Çağı” Antroposen’e doğru hızla ilerliyor. Bilim insanları, aktivistler ve Küresel İklim Grevi’ne katılan milyonlarca insanın yüksek sesle dikkati çektiği üzere; gelecek birkaç bin yılın nasıl geçeceğini gelecek birkaç yıl tayin edecek. SALT tarafından ilk kez, Paris Anlaşması’nın onaylandığı Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği 21. Taraflar Konferansı (COP21) paralelinde gerçekleştirilen Bu son şansımız mı? programı beşinci yılına girdi. Tarihin en sıcak yıllarından biri olarak kayda geçen 2015’ten bu yana İstanbul ve Ankara’da, iklim değişikliği meselesini çevresel, kültürel ve ekonomik yönlerden irdeleyen 40 belgesel film gösterildi. Herkesi çevre üzerindeki bireysel ve küresel etkileri sorgulamaya, aciliyet ve sorumlulukları değerlendirmeye teşvik eden program kapsamında bu yıl 3-8 Aralık’ta SALT Beyoğlu’nda sekiz, 18-20 Aralık’ta Goethe Institut-Ankara’da beş belgesel yapım sunulacak. Bu son şansımız mı? gösterimleri herkesin katılımına açıktır. Bütün filmler orijinal dil

Mevlevi Somadı
Restoranlar

Mevlevi Somadı

Bu sene 5.cisi düzenlenen ve Mevlevi sofrasının en seçkin örneklerinin yer aldığı Mevlevi Somadı, 7-17 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Osmanlı Saray Mutfak sanatını yaşatan Matbah Restaurant özenle seçilmiş ve aslına uygun olarak hazırlanmış Mevlevi Mutfağının eşsiz ve zengin lezzetlerini içeren Mevlevi Somadı menüsü ile misafirlerini bekliyor.  Mevlevi Mutfağının özel lezzetleri arasında bulunan Nardenk (nar çiçeği) Şerbeti - Sirkencübin Şerbeti gibi en özel tatlar ile;  *Yeşil Mercimek Çorbası *Su Böreği (yoğurt eşliğinde) *Gül Yapraklı Marul Salatası *Patlıcanlı Pilav *Pekmezli Ayva Dolması veya *Külbastı (Koyun etinden) *Levzine veya *Pekmezli Helva (kara helva) Etkinlik süresince 19:30–22:30 saatleri arasında Ney dinletisi (Neyzen Murat DAĞLI) olacaktır.

Bu ayın en iyileri

Ayın en iyi sergileri
Sanat

Ayın en iyi sergileri

Ayın en iyi konserleri
Müzik

Ayın en iyi konserleri

İstanbul'un en iyileri

İstanbul'un halka açık kütüphaneleri
Görülmesi gereken yerler

İstanbul'un halka açık kütüphaneleri

Araştırmacılar, öğrenciler ve meraklılar için şehrin halka açık kütüphanelerinden tavsiyeler

İstanbul'un en iyi müzeleri
Müzeler

İstanbul'un en iyi müzeleri

Şehirde kültür avına çıkmak istiyorsanız, rotanız bizden

İstanbul'a yakın üç tatil yeri
Görülmesi gereken yerler

İstanbul'a yakın üç tatil yeri

Şehir veya yurt dışına tatil planı yapmanıza gerek yok, İstanbul'a yakın tatil rotalarını da bir düşünün

İstanbul'un en iyi 10 kafesi
Restoranlar

İstanbul'un en iyi 10 kafesi

Aradığınız şey doyurucu bir salata ya da sadece bir fincan kahve de olsa çözüm bir kafede saklı