Compass - A Day at the Beach

Barlar ve pub'lar
Compass - A Day at the Beach

Etkinlik ileri bir tarihe ertelenmiştir.

 

Elektronik müzik cenneti

“House ve tekno olmadan gecelerin tadı tuzu olmaz,” diyorsanız tanışmanız gereken, Pozitif Live imzalı bir etkinlik serisi Compass. Tüm yıla yayılan etkinliklerde dünyanın dört bir yanından house ve tekno mucitleri soluğu Compass kapsamında İstanbul’da alacak, ilk parti ise bu yazın güzide rotalarından Babylon Kilyos’ta. Kapılar 10.00’da açılıyor, müzik 13.00’te başlıyor ve parti East Decks ve West Decks sahnelerinde 02.00’ye dek tam gaz devam ediyor. Üstelik sahil de burnunuzun dibinde…

 

Ben Pearce

İngiliz house müzik sahnesinin son yıllardaki neferlerinden biri Ben Pearce. Birkaç sene önce dillere pelesenk olan, dans pistlerinin tozunu attıran ‘What Might I Do’nun yaratıcısı da ondan başkası değildi. Geçen yıl Homework ile Indigo’da set başına geçtiğinde harikalar yarattığını bilen biliyordur, bu kez de tüm marifetlerini ortaya dökeceğine inancımız tam. Geçtiğimiz aylarda Shadow Child ve Laurel iş birliğiyle yayınladığı ‘Nothing Ever Hurts’ parçasını da playlist’lerinize eklemeyi unutmayın.

 

Wankelmut

Onun adını bugüne dek duymamış olamazsınız. Underground Berlin kulüplerinden çıktığı yolda Avrupa’nın dört bir yanında çaldığı bir noktaya erişti Wankelmut namıdiğer Jacob Dilßner. Asaf Avidan’ın ‘One Day / Reckoning Song’ parçasına yaptığı remiksle şöhret meşalesini yaktı, gerisi su gibi aktı. BBC Radio 1’ın prestijli Essential Mix’lerinden birine de imza atan Wankelmut’un setini ortama kendinizi kaptırıp dinlememezlik etmeyin.

 

Lee Foss

Kimileri Hot Creations etiketinin kurucularından biri, kimileri de Hot Natured grubunun bir üyesi olarak tanır Lee Foss’u. Geride bıraktığımız yıllarda Hot Creations ile house müziğin seyrini değiştiren isimlerden biri olan Lee Foss, Hot Natured ile bu yıl Coachella havası da solumuştu.

 

Ve diğerleri…

Isınmaya gündüz East Decks sahnesinde Cervus ile başlıyor, akabinde Dayko&Jamiryo ile devam ediyor, Ahmet Şendil’in yanı sıra tekno miksleri ile Dosem ve Butch sayesinde iyice havaya giriyorsunuz. West Decks sahnesindeki kitleyi havayı sokmaktan sorumlu kaptan İlker Aksungar. Tüm bu saydığımız isimleri bir düşünün, sizce de yaza veda etmek için sıkı bir kadro değil mi? 

Yayınlandı: