Kloster’a Mobilee Records çıkarması

Barlar ve pub'lar
Kloster’a Mobilee Records çıkarması

Berlin'in önde gelen plak şirketlerinden Mobilee Records, Berlin yeraltı elektronik müzik sahnesinin en yeni ve güçlü temsilcilerinden biri olan Re.You ve kendine has eklektik stiliyle yeni bir ilham kaynağına dönüşen Rodriguez Jr.’la İstanbul gece hayatına yıldırım hızında bir çıkarma yapıyor ve Kloster dans pistini ateşlemeye hazırlanıyor.

 

RAW Soundsystem Presents kapsamında izleyeceğimiz iki DJ’den Marius ya da bilinen adıyla Re.You, karanlık ve caz etkileşimli vuruşların peşinden giderek başladığı kariyerini, Keinemusik deneyimi ve Rampa'nın üyelerinden biri olarak geliştirdi. Rampa'nın kaydettiği ilk single Work global bir hit haline geldi. Lana Del Rey'in Video Games'i için yaptığı remix sadece ilk hafta 50.000 kişi tarafından dinlendi. Avotre etiketi ile yayınladığı Fever ise onu yıldız mertebesine ulaştırdı.

 

Rodriguez Jr. olarak tanınan Olivier Mateu ise, Fransız elektro sahnesinin yakından tanıdığı The Youngsters projesiyle adını duyurdu. Onu uluslararası müzik dünyasına tanıtan bu projenin sonrasında yeni bir müzikal arayış içine giren Mateu'nun oldukça renkli ve derin kaleydeskopik bakış açısı elektronika'dan derin tekno vuruşlara ve melodik pop referanslarına uzanan yenilikçi bir tarz ortaya koymasını sağladı. Carl Craig, Kraftwerk ve LFO gibi isimlerden aldığı ilhamla yoluna devam eden Rodriguez Jr. cesur yaklaşımıyla elektronik müziğin sınırlarını genişletmeyi sürdürüyor.

Yayınlandı: