Suma Beach

Barlar ve pub'lar
Suma Beach

Geçtiğimiz yaz bir şehir efsanesi haline gelmişti hatırlarsanız Suma Beach ve partileri. Yaz gecelerinin çoğunu İstanbul il sınırları içinde geçirenler için bir nimet, şahane bir kaçış noktası; bir dans, iyi müzik ve parti mabediydi. Uzatmadan müjdemizi verelim: Birçok müdavim yaratan, Suma Han ve Wake Up Call’un ortak projesi Suma Beach 7 Haziran’da açılıyor.

 

7 Haziran’daki açılış gecesinde Hercules & Love Affair’in kraliçesi Kim Ann Foxman, bir Berlin efsanesi olan Bar25’in kapanışına dek sakinlerinden biri olan, şimdilerde çalışmalarına Kater Holzig’deki stüdyosunda devam eden Jake The Rapper, minimal house müziğin iki yeni yıldızı Holger Hecler ve Chris Schwarzwalder (Nu ve Acid Pauli ile yaptığı işlerden tanıyor olabilirsiniz kendisini) çalıyor.

 

14 Haziran’da ise Katermukke Showcase var. Set başındaki isimler ise Britta Arnold, Nico Stojan ve Sven Dohse. Kimilerinin Bar25 plak şirketinin yöneticilerinden biri olarak bildiği Britta Arnold duygusal minimal tekno setlerin de aranan ismi. Yükselişini Bar25’e borçlu olan Nico Stojan ise Berlin house sahnesinin yıldızlarından. 90’larda Hamburg ve Kuzey Almanya kulüplerinin en tanıdık simalarından olan Sven Dohse de kaçırılmamalı.

 

28 Haziran’da ise live şovlarıyla göz dolduracaklarına emin olduğumuz, “Sadece dans parçaları yapmakla kalmıyorlar, hikâyeler anlatıyorlar.” şeklinde tanımlanan ikili Benoit & Sergio çalıyor. Onlara sorarsanız yaptıkları müziği tech-house veya elektronik pop olarak etiketlemek mümkün. Gecenin diğer isimleri ise Galen & Solar ve Three.

 

Son olarak Suma Beach’teki heyecan verici bir yeniliğin havadisini bahsedelim: Canlı müzik. Karakedi Kültür Merkezi iş birliğiyle hazırlanan alternatif alanda, yeni gruplar keşfederken dans etmekten yorgun düşen bünyenizi bir nebze de olsa dinlendirebilirsiniz.

Yayınlandı: