All You Need is Love

Etkinlikler, Festivaller
0 Beğen
Kaydet
All You Need is Love

Klişe Sevgililer Günü kutlamaları canınıza tak etti, biliyoruz. Belki de ‘özel’ olarak bize ittirilen bu gün sizin için hiçbir zaman o statüye gelemedi. İddia ediyoruz, bu yıl işler tersine dönüyor. Öyle bir Sevgililer Günü partisi düşünün ki, içinde bol keseden eğlence ve dans var. Sevgilisiyle eğlencenin dibine vurmak isteyene de, yalnız gelip çift olarak geceyi noktalamak isteyene de kucak açıyor bu parti. Canlı performanslar, dansçılar, oyunlar, yemek ve alışveriş köşeleriyle Time Out İstanbul olarak düzenlediğimiz All You Need is Love partisine bekleniyorsunuz.

 

Mazeret kabul etmiyoruz. Yolu All You Need is Love’dan geçmeyenlerin neler kaçırdığına gelirsek...

 

  

White Mink

Her şey 20’ler ve 30’lar müziklerinin elektronikle harmanlandığı ‘White Mink’ adındaki bir toplama albümle başlamıştı. Albümün lansman partisinin şanı yürüdü ve White Mink kısa sürede önce Londra’nın, ardından İngiltere’nin en fiyakalı gecelerine dönüştü. All You Need is Love’da da White Mink DJ’i Chris Tofu caz, swing, polka gibi eski toprakların modern tınılarla canlandığı, dans havasına girmenin işten bile olmadığı bir deneyim vaat ediyor. Gecede gözünüzü sahneden ayırmamanızı tavsiye ederiz, başka gruplarla ve dansçılarla aynı sahneyi paylaşmak gelenekleri sayılır.

 

 

The Roustabouts

Londralı teatral DJ ikilisi başta kıyafetleriyle çekiyor dikkati, daha sonrasında videolar ve görsel ekipmanlarıyla bir yandan göze hitap ederken diğer yandan da kulaklara bayram ettiriyor. The Roustabouts’ın sayfalarca uzayıp giden müzik repertuvarında aradığınızı bulmakta zorlanmazsınız. Gypsy müziklerinden new wave’e, deep ve art house’a uzanıyor el attıkları türler. Daldan dala zıplayan bu müzik çeşitliliğine, akla gelmez müzik geçişlerine karşı silahlarınızı kuşanın, ne zaman nereden ne çıkacağı belli olmaz, ne de olsa sahnede The Roustabouts var.

 

 

Swing Zazou

Sizi İngiltere’deki ilk electro-swing gruplarından biri olan Swing Zazou ile modern zamanlarda bir swing partisine davet ediyoruz. Glastonbury’de de çalma fırsatına erişen Swing Zazou, 30 ve 40’ların big band ve gypsy swing akımlarından etkilenen sekiz kişilik bir grup. ‘It Ain’t Right’, ‘Don’t Fall Asleep’ ve ‘Sing Sing Sing’ gibi swing klasiklerine üfledikleri modern titreşimler takdire şayan. Onlar sahnedeyken tek bir mottonuz olmalı: Dans, dans, dans...

 

  

İşbir Yastık Savaşı

All You Need is Love particileri dev bir yastık savaşıyla kozlarını paylaşıyorlar. Üstelik evden emektar yastığınızı getirmenize de gerek yok, çünkü İşbir Yatak’ın yumuşacık yastıkları mühimmat olarak emrinize amade. Son dönemde metropol sokaklarında da gördüğümüz toplu yastık savaşlarını şimdi de All You Need is Love’a getiriyoruz.

 

 

Speed Dating

Bir tarafta kızlar, diğer tarafta erkekler, uzunca bir masa ve sahip olduğunuz birkaç dakika. Kısmetin nerede karşınıza çıkacağı belli olmaz, All You Need is Love’ın yalnız kalpler için dev hizmeti speed dating’de sandalyeden sandalyeye atlayarak karşınıza gelen potansiyel sevgili adayıyla kısa süreliğine bir sohbete başlıyorsunuz, amaç karşı cinsi tavlamak. Farklı yaş gruplarından hanımlar ve beyler önce etkinlik günü isim yazdırıyor (elinizi çabuk tutun, yerlerimiz sınırlı!) vakti geldiğinde de dev çadırımızdaki speed dating bölümüne davet ediliyor.

 

 

Hazine avı

Kim bilebilirdi kaçış oyunlarının İstanbul’da bu kadar popüler olabileceğini? Escape Planet’ın bu alanda yakaladığı başarı da hayli dikkat çekti, zira arkasında Türk Beyin Takımı’nın kaptanı var. Kaptan Ferhat Çalapkulu oyun üretmeye hiç yabancı değil; kendi düğününü bile bir tür define avına çevirmiş birinden bahsediyoruz. Kaptan şimdi de All You Need is Love için özel bir hazine avı hazırlıyor. Katılmak için tek yapmanız eşinizle beraber parti günü duyurulan yönlendirmeleri ilk tamamlayan ekiplerden olmak. Ödül ve detaylar da sürpriz...

 

DAHA DAHA...

Yeme içme köşelerine gelirsek, seçenekleriniz bol. Tabasco soslarıyla hazırlanan ‘ateşli’ atıştırmalıklar, illy’den kalp desenli kahveler, Perrier’nin ‘Refresh Your Love’ isimli barında özel kokteyller sizi bekliyor. Daha fazlası için gözünüz Twitter’da @TimeOutIstanbul hesabında olsun...

Yayınlandı: