Cirque Du Soleil

Etkinlikler
Cirque Du Soleil
Ek gösterim biletleri satışta. Biletler, Akbank kartları ile %10 indirimli.

Gösteri sanatlarına yepyeni bir boyut açan Kanada'nın ünlü topluluğu Cirque Du Soleil'in en köklü gösterilerinden Saltimbanco, Akbank ana sponsorluğunda, Pozitif organizasyonluğunda ilk kez Türkiye'ye geliyor.

19 Şubat – 4 Mart 2011 tarihleri arasında Abdi İpekçi Spor Salonu’nda sahne alacak Cirque Du Soleil, kaçırılmaması gereken görselliğiyle akrobasi ve teatral performansın doruğa çıktığı, bir şehir masalını konu eden muhteşem Saltimbanco gösterisiyle nefesleri kesecek.

Sahne tasarımı, müzikleri, dansları, kostümleri ve makyajlarıyla devrim yaratan dünyaca ünlü Kanada-Quebec’li Cirque du Soleil, İstanbul’u büyülemeye hazırlanıyor. Modern dans ve akrobasiyi en etkileyici şekilde birleştiren ve şimdiye kadar Oscar törenleri ve Las Vegas da dahil dünyanın tüm büyük performans merkezlerinde sahne alan, dünyanın en uzun soluklu ve en ünlü gösterilerinden biri, Cirque Du Soleil, Saltimbanco gösterisini topluluğu yaratan isim Guy Laliberte, 'hayatın kutlanışı' sözleriyle özetliyor. Farklı sanat türlerini harmanlayarak şimdiye kadar görülmemiş orijinallikte bir gösteri sunan Saltimbanco topluluğunun sanat anlayışı sekiz farklı değerden oluşuyor: Akrobasi, tiyatro, hayal gücü, dans, cesaret, hüner, zarafet ve çok kültürlülük şeklinde sıralanan bu değerlerden yola çıkılarak renkli karakterler ve hipnotize edici sahne tasarımıyla epik bir gösteriye hazır olun.

Efsane topluluk, 51 kişilik kadrosu ve hikâyede öne çıkan teatral karakterleri, Barok görselliğiyle şimdiye kadar Türkiye’de görülmemiş büyüklükte bir şova hazırlanıyor. Kimi zaman komik kimi zaman dramatik tonlara sahip bu gösteride, trapez, akrobasi, denge ve jonglörlük üzerine farklı bölümler yer alıyor. Konusu dahilinde İstanbul gibi büyük metropollerin dinamiklerinden ilham alan Saltimbanco, şehrin ruhunu yansıtan çok renkli ve uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir gösteri için İstanbul’a geliyor.

Yayınlandı: