ENKA’da Sinema Günleri

Etkinlikler
enka

Geçtiğimiz aylarda sinema salonlarında izleme fırsatını kaçırdığınız filmler için hayıflanıyorsanız, ENKA bu ay size büyük bir kıyak yapıyor: Açık hava film gösterimleri.

 

Nicole Kidman ve Colin Firth’ü bir araya getiren, büyük bütçeli epik bir drama olan ‘The Railway Man / Geçmişin İzleri’ 2 Temmuz’da izlenebilir.

 

Ayın 3’ünde ise Nuri Bilge Ceylan’a Cannes’da Altın Palmiye getiren ‘Kış Uykusu’ gösterimde. Edebiyatın ve sinemanın nasıl bir araya gelebileceğine dair bir ders niteliğinde olan film, insan psikolojisi, ikili ilişkiler, olmak isteyip de olamadıklarımızın ağırlığı, aydın figürü ve hiyerarşi üzerine de çok şey söylüyor. Geçen ay kaçırdıysanız ENKA’da mutlaka yakalayın.

 

İzlememiş olmanız imkânsız ama Oscar zamanında çok konuşulması sebebiyle belki de soğudunuz ve es geçtiniz; o halde 8 Temmuz tarihini bir kenara not edin ve 10 dalda Oscar adayı olan ‘American Hustle / Düzenbaz’ı açık havada izleme şansını kaçırmayın.

 

Ayın diğer filmleri ise ‘Dhoom 3’ (9 Temmuz), ‘August: Osage County / Aile Sırları’ (11 Temmuz), ‘Captain Phillips / Kaptan Phillips’ (16 Temmuz), ‘Saving Mr. Banks/Mr. Banks’ (17 Temmuz), ‘The Hobbit: The Desolation of Smaug / Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları’ (18 Temmuz),

 

Ulusal yas sebebiyle ‘Her / Aşk’ gösterimi 6 Ağustos Çarşamba'ya, ‘Non-Stop’ ise 8 Ağustos Cuma'ya ertelendi.

Yayınlandı: