High Tension Night

Etkinlikler
0 Beğen
Kaydet
High Tension Night

Fil’m Hafızası ekibinin Kasım teması olan gerilim çerçevesinde, birçok uluslararası festivalden prestijli ödüller kazanmış gerilim temalı kısa filmler High Tension Night’ta. Ülkemizin genç ve yetenekli yönetmenlerinden Dünay Kılıç’ın ev sahipliği yapacağı High Tension Night, 23 Kasım Cumartesi akşamı Ortaköy Bloom’da. Parti tadında geçecek gecenin filmleri ise şöyle:

 

Grey Matter (2012)

ABD / James B. Cox / 16'

Stephen King’in aynı adlı öyküsünden uyarlanan filmde geçirdiği kazanın ardından kolunu, ruh sağlığını ve sonunda da kendisini kaybeden asker babasıyla başa çıkmaya çalışan genç Issac’in inanamadığı ve inandıramadığı korkunç sonla yüzleşmesine tanıklık ediyoruz.

 

Le Lac Noir (2011)

İsviçre-Fransa / Victor Jaquier / 19'

Balıkçı Jean, Karagöl’ün kenarında hafızasını kaybetmiş, yaralı haldeki Madeleine’i bulur ve onu kulübesine getirir. Madeleine’in gizemli geçmişi ve tekrarlanan kabuslarına aldırmadan geçen beş yılın ardından bir gün beklenmedik bir ziyaretçi her şeyi değiştirecektir.

 

Yours Truly (2011)

Singapur / Elvira Kusno & Ian Salim / 16’

Evlere çiçek dağıtarak hayatını sürdüren Todi, bir gün evine çiçek götürdüğü Kayla ile yakınlaşmaya başlar. İçe dönük karakteriyle bu ilişkide kendine bir ses bulmaya çalışan Todi, Kayla’nın bu konuda kendisine hiç benzemediğini keşfedecektir.

 

The Small Assassin (2011)

ABD / Chris Charles / 16’

Ray Bradbury’nin aynı adlı hikayesinden uyarlanan filmde, Alice ve David kısa süre önce ilk çocuklarını dünyaya getirmiştir. Doğum sonrası strese giren Alice, bebeklerinin onları öldüreceğini düşünmeye başlar. David karısının akıl sağlığının yerinde olup olmadığından ve söylediklerinin gerçekliğinden emin olmak zorundadır.

 

Microcassette Recorder (2010)

Türkiye / Dünay Kılıç / 14’

Uzun zamandır görüşmeyen arkadaşlar bir gece Hakan’ın evinde buluşurlar. Evde eski bir kayıt cihazı bulan Seçkin, Hakan’ı eski bir anısını anlatmaya zorlar. Tolga ve Seçkin bu hikayeyi dinlemeye can atmaktadır ancak neyle karşılaşacaklarını bilselerdi bu kadar hevesli olmazlardı.

 

The Heat (2013)

Polonya / Bartosz Kruhlik / 24’

Michael ilk kez buluşacağı Anne’le ormanın kıyısındaki göle gider. Derken gizemli bir telefon konuşmasından sonra Anne ortadan kaybolur. Michael kız arkadaşının dönmesini beklerken yanına bir yabancı çıkagelir. Yabancının tekinsizliği Michael’ı korkutur…

Yayınlandı: