III. Richard

Etkinlikler, Festivaller
III Richard

Yönetmen Sam Mendes ve aktör Kevin Specey, sinemadaki işbirliklerini sahneye taşıyarak çok özel beş gösteri için Ekim ayının ilk haftasında İstanbul’dalar. Güçlü bir oyun için biletlerinizi şimdiden edinmeyi unutmayın. 

 

İstanbul Tiyatro Festivali (İKSV) ve İstanbul Şehir Tiyatroları, The Bridge Project kapsamında gerçekleştirilen, Sam Mendes’in yönetmenliğini ve dünyaca ünlü oyuncu Kevin Spacey’nin başrolünü üstlendiği III. Richard'ı haklı bir gururla sunuyor.

III. Richard, İstanbul Tiyatro Festivali (İKSV) ve İstanbul Şehir Tiyatroları’nın yanı sıra Atina & Epidaurus Festivali, Centro Niemeyer İspanya, Hong Kong Sanat Festivali, Kay&Mc Lean Productions ve Singapur Repertuar Tiyatrosu partnerliğinde gerçekleştiriliyor. Üç yıl boyunca uluslararası seyirciyle buluşacak büyük ölçekli, klasik tiyatro oyunları üretmek amacıyla Old Vic, BAM ve Neal Street’in ortak yapımı olarak hayata geçirilen The Bridge Project ile Londra'nın köklü tiyatrolarından biri olan Old Vic, Brooklyn Müzik Akademisi (BAM) ve Neal Street’in ortak yapımı olan III. Richard’ı izleme fırsatını yakalıyoruz. yönetmenliğini Oscar ödüllü İngiliz yönetmen Sam Mendes üstleniyor.

 

Kevin Spacey ve Broadway’de birçok oyunda sahne alan, bol ödüllü Amerikalı oyuncu Maureen Anderman’ın yan sıra Haydn Gwynne, Chuk Iwuji, Gemma Jones ve Chandler Williams gibi birçok tanınmış İngiliz ve Amerikalı oyuncuların yer aldığı III. Richard, uluslararası turnesi kapsamında yer alan bütün dünya kentlerinde heyecanla bekleniyor. 

 

Sam Mendes ve Kevin Spacey‘nin 1999 yılında beraber çalıştıkları Amerikan Güzeli / American Beauty adlı film, aralarında En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yönetmen ödüllerinin de bulunduğu 5 dalda Oscar kazanmıştı. İkili, 12 yıl aradan sonra bu kez Shakespeare'in tarihi oyunlarından biri ve belki de en güçlüsü olan III. Richard projesiyle yönetmen ve oyuncu olarak tiyatro sahnesinde tekrar bir araya geliyor.

Yayınlandı: