Club to Club

Gece hayatı
Club to Club

Club to Club ile İstanbullular olarak 2010 yılından beri haşır neşiriz. Her yıl farklı temalar altında düzenlenen Torino menşeli festivalin bu yılki konsepti ‘TONIGHT’.

Bu yıl performans sergileyecek isimlerin de ağzımızın suyunu akıttığını söylesek yalan olmaz. Ne de olsa kendi alanlarında işinin ehli bu kadar ismi -bir kısmı daha önce İstanbul’u ziyaret etmiş olsa da-, tek bir gecede dinleme şansı kolay kolay elimize geçmiyor.  

 

Sekiz mekânda toplam 30 performansın gerçekleştiği festivalin öne çıkan isimlerinden ikisi geçtiğimiz aylarda yeni albümü ‘Elements Of Light’ı yayınlayan Pantha du Prince ve ‘Held’ albümüyle geçtiğimizin yılın akılda kalan isimlerinden biri olan Manchester’lı prodüktör Holy Other. Brian Eno, Coldplay ve daha pek çok isimle yaptığı çalışmalar ve Domino etiketli albümleriyle bilinen Jon Hopkins, ambient ve drone cambazı Ben Frost, Hyperdub’ın esas adamı Kode9’ın performanslarını da kaçırmaya niyetimiz yok. Programda yer alan isimlerin tam listesini aşağıda bulabilirsiniz.

 

Festival mekânları ise Babylon, Indigo, Wake Up Call, Chunk, Peyote, Adahan İstanbul, Flavio ve Lokal Tünel. Gecenin alameti farikası ise şu: Tek bir biletle, tüm bu mekânlar arasında mekik dokuyabiliyor, performans performansa ışınlanabiliyorsunuz. 22.00 itibariyle başlayan maraton, 04.00’e dek sürüyor. 30 Mart gecesi için enerji depolamaya şimdiden başlamakta fayda var.

Festival ve programın tamamı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ise şu adreslerde: facebook.com/c2cistanbul, www.c2cistanbul.com, twitter.com/c2cistanbul

 

Club to Club line up

PANTHA DU PRINCE (DE) a/v live

HOLY OTHER (UK) a/v live (İstanbul debut)

JON HOPKINS (UK) a/v live (İstanbul debut)

KODE9 (UK) DJ set

BEN FROST (AU) By The Throat solo live show (İstanbul debut)

DENIZ KURTEL (TR) live

NIÑOS DU BRASIL (IT) live (Istanbul debut)

STARGATE [LORENZO SENNI] (IT) live

VAGHE STELLE (IT) DJ set

KAAN DÜZARAT (TR) DJ set

MURAT UNCUOĞLU (TR) DJ set

DEARHEAD (TR) DJ set

A:RA (IT) live

AGENTORANGE (TR) DJ set

AHU (TR) DJ set

ARMAN AKINCI (TR) live

BARIS BERGITEN (TR) DJ set

BEST KEPT SECRET (TR) DJ set

DISCOLOG (TR) DJ set

DJ ARCHETYPE & TETRACIDONE (TR) DJ set

FUCHS (TR) DJ set

GANTZ (TR) DJ set

GIORGIO VALLETTA (IT) DJ set

MACIT (TR) DJ set

STYLIST (TR) DJ set

TANGUN (TR) DJ set

TUFAN DEMIR (TR) DJ set

TUTAN (TR) DJ set

ZAGOR (IT) DJ set

Yayınlandı: