Gigology Weekend

Gece hayatı
Gigology Weekend

Gigology; Maybeshewill, Blackbird Blackbird gibi isimlerin İstanbul’da çalmasına vesile olan B Yüzü adlı oluşumun elektronik kanadı. Yerli malı bir booking/promotion ajansı olarak da tanımlayabiliriz onları. Bu hafta Babylon ve Babylon Lounge’da 8, 9 ve 10 Kasım tarihlerini kapsayan, dans müziği odaklı etkinlikleri ilgiyi hak ediyor, özellikle de Tiger & Woods, Deep Shit ve Gigamesh’in performansları.

Etkinlik ayın 8’ine denk gelen Perşembe gecesi Babylon Lounge’da başlıyor. Açılışı, geçtiğimiz ay Shigeto’dan önce glitch ve house odaklı setlerine denk geldiğimiz Erva yapıyor. Akabinde Serkan Soğut yani DSKNNCT’in nu-disco,deep-house ağırlıklı seti var. Gecenin bombası ise kısa bir süre önce Kitsuné’den ‘All My Life’ adlı EP’sini yayınlayan Gigamesh. Radiohead’den Télépopmusik’e, Two Door Cinema Club’a ve New Order’a pek çok isme yaptığı remikslerle tanınıyor kendisi, İstanbul’daki ilk DJ setinde nu-disco ve diskonun hakkını vereceğine eminiz.

 

9 Kasım’da ise Tiger & Woods’un canlı performansı kaçırmaya gelmez. 2011’de ‘Through the Green’ adlı, epik ilk albümlerini yayınladıklarından beri İtalyan ikiliye kayıtsız kalmak kolay değil. Geçtiğimiz yılın en iyi dans albümlerinden olan ‘Through the Green’den ‘Gin Tonic’ ile ikiliyle geç de olsa ilk tanışmanızı gerçekleştirin, bağımlısı olacağınıza eminiz.  Yılların DJ’i Style-ist ve son zamanlarda nu-disco, deep house setleriyle farklı mekânlarda karşılaştığımız Büber’in back-to-back seti; yerli malı elektronik müzik piyasasının geleceği parlak ismi Surrender! da (ilk albümü bir süre önce Japonya’da piyasaya çıktı, Avrupa dinleyicisiyle buluşması da yakındır) gecenin bonusları.

 

Deep Shit’in 10 Kasım’daki performansı da programın Tiger & Woods sonrasında en fazla dikkat çeken ikinci performansı. Indie müziğin iki büyük grubu, Foals ve Friendly Fires’ın üyeleri Edwin Congreave ve Jack Savidge’ın DJ’lik projesi Deep Shit. Disko, nu disko ve house setleriyle indie’den başka bir şey dinlemeyen kemik kitlelerini hayal kırıklığına uğrattıklarını düşünseler de, bir kısım dinleyiciyi de memnun ettikleri kesin. Aynı gece Yesh! Me Lady ve Club Bangkok da DJ setin başında.

 

Gigology Weekend Babylon & Babylon Lounge; Perşembe 8, Cuma 9, Cumartesi 10; 22.00,

8 Kasım: Gigamesh, DSKNNCT, Erva: 20 TL;

9 Kasım: Tiger & Woods (Live), Büber vs. Style-ist, Surrender!: 35 TL (tam), 25 TL (öğrenci);

10 Kasım: Deep Shit, Yesh! Me Lady, Club Bangkok: 35 TL (tam), 25 TL (öğrenci); kombine: 65 TL (tam), 55 TL (öğrenci)

Yayınlandı: