14. One Love Festival

0 Beğen
Kaydet
14. One Love Festival
Hot Chip

Julian Casablancas+The Voidz’den James Blake’e, Hot Chip’ten Metronomy’ye uzanan bir line-up ile One Love, ayın festivali. One Love Festival 14. Senesinde, son birkaç yıldır yaz festivallerinin uğrak yeri olan LifePark’ı mesken tutuyor. One Love Festival 14’te sahne alacağı açıklanan ilk isimler, 2011 yılında çıkan ilk albümü sonrasında kısa sürede dünya çapında üne kavuşan, Mercury Prize ödüllü James Blake ile enerjik ve renkli performanslarıyla beğeni toplayan, birçok Mercury Prize ve Grammy adaylığı bulunan İngiliz grup Hot Chip.

 

Kayıtları BBC Radio 1 tarafından keşfedilen, adını taşıyan ilk albümü ve 2013 yılında yayınladığı Overgrown albümüyle müzik dünyasında büyük ses getiren James Blake, düşük tempo ritimleri minimal elektronik sesler ve alışılmamış synth’lerle birleştiriyor. Birçok kez Mercury Prize ve Grammy için aday gösterilen,  single’ları ‘Over and Over’ ile NME tarafından yılın en iyi şarkısı seçilen elektronik dans grubu Hot Chip ise, çok konuşulan, eğlenceli ve hareketli sahne performansıyla festivaldeki yerini alıyor.

 

“Başka?” diyenler için festival programının diğer heyecan veren isimlerini de saymadan geçmeyelim. Tom Odell, Metronomy, Julian Casablancas+The Voidz, José Gonzalez, Little Dragon, Fink, Everything Everything, Austra, Slow Hands, LouLou Players, Darren Roach, Ceylan Ertem, 123, Sattas, The Ringo Jets, Sapan, The Away Days, Kim Ki O, Biz, Norrda, Palmiyeler, Adamlar, Can Güngör, Barış Demirel, Ahmet Şendil, Dayko & Jamiryo, Cem Salman, Unus Emre, Ali Murat Karakuş, Batu Çelik, Deniz Kabu Sevil Soylu gibi isimlerin yanında festival süresince Radyo Eksen DJ Set seçkileriyle set başında.

 

 

14. One Love Festival'inde kaçırmamanız gerekenler

Açık hava festivali varsa, gerekeni yapmak lazım. Bu yıl ilk kez Lifepark’ta gerçekleşen 14. One Love vesilesiyle açık havada bünyenize müzik takviyesi yapmayı düşünüyorsanız, programı bir de bizden dinleyin. Üç sahneye yayılan 30’u aşkın isim arasında kaçırmamanız gerekenler…

 

Yayınlandı: