Madonna

Müzik, Pop
Madonna

Madonna konserine bilet alabilenlerden misiniz, bilet alamayanlardan mısınız? İkinci gruba tabiyseniz üzüntünüzü paylaşıyoruz. Kaçan balık bu sefer gerçekten büyük. Geldi, gelecek derken popun yaşayan son hakiki süperstarı 19 yıllık hasretin ardından İstanbul’da. Üstelik ufak ve acımasız bir hesapla, kuvvetle muhtemel, son kez... Bu vesileyle hareketin eksik olmadığı Madonna cephesine kısaca göz atalım. Madonna imzalı 19. ve son albüm MDNA, Mart ayı sonlarında raflarda yerini aldı. M.I.A ve Nicki Minaj destekli ilk single ‘Give Me All Your Luvin’’ hâlâ her yerde bas bas çalıyor. İkinci single ‘Girl Gone Wild’ ise çıktıktan kısa süre sonra Billboard’un dans şarkıları listesinin en tepesine yerleşti. Şarkının bol dumanlı, ultra erotik klibi izlemediyseniz en yeni Madonna kışkırtmasını kaçırdınız demektir. Şubat ayındaki Superbowl Halftime Show için hazırladığı ve tüm dünyadan 112 milyon insana ulaşan muhteşem kostümlü (Givenchy sağ olsun), aşkın koreografili, insanüstü performansını hala aklımızdan çıkarabilmiş değiliz. Belleğimizdeki yüzlerce Madonna imajının arasına çoktan kazındı.

 

MDNA Tour, Mayıs ayının son gününde Tel Aviv’deki Ramat Gan Stadium’dan yola çıktı. Oradan Abu Dhabi’ye yol alıyor ve nihayet 7 Haziran’da İstanbul’a varıyor müziğin kraliçesi. İstanbul konseri Doritos sponsorluğunda, BKM Organizasyon ve GNL Entertainment organizasyonuyla, Live Nation Eastern Europe ve Live Nation Global Touring işbirliğiyle gerçekleşiyor. (Organizatörlerden GNL Entertainment’ın CEO’su Alp Çağrı Günal ile yaptığımız röportaj ‘Kim Karar Veriyor? başlıklı konumuzda.) İstanbul’un ardından şimdilik 76 konserin dahil olduğu turuna devam edecek Madonna. Biletlerin erkenden tükenmesinin şokunu tek atlatamayan bizler değiliz elbette. Avrupa’da ve Kuzey Amerika’da şimdiden 1.4 milyonu aşan sayıda bilet satıldı. İstanbul gibi Berlin, Amsterdam, Barcelona, Philadelphia, Boston, Montreal, Quebec, New York, Washington ve Los Angeles konserlerinin biletleri de bir çırpıda tükendi. Madonna turuna Avrupa ve Kuzey Amerika’dan sonra Güney Amerika ve Avustralya’dan devam etmeye hazırlanıyor. Tur programı yeni konserlerle uzamaya devam ediyor. İstanbul trenini kaçıranlardansanız ve fırsatınız varsa Madonna’nın resmi internet sitesindeki tur programına alıcı bir göz atmanızı öneririz.

 

Konsere gidebilecek şanslı kitleyi müzik ve dansın başyapıtı sayılacak bir deneyim bekliyor, bu malum. Superbowl Halftime Show için beraber çalıştığı ekibin bu turun hazırlıklarında da Madonna’nın yanında olduğunu bilmek hayli iştah kabartıcı. Şimdiye kadar kullanılan en geniş ekranların bu turda kullanılacağını bilmek de öyle. Tüm teknik ekipmanların birer sanat eseri olacağına hiç şüphemiz yok. O gecenin İstanbul için gerçek bir efsane değerinde olacağından da… Şanslı azınlık, sözümüz size. Bu tarihi anın tadını çıkarın ve lütfen konsere gitme şansına erişemeyenlere insaflı davranın.

Yayınlandı: