The Charlatans

Müzik, Rock & Indie
0 Beğen
Kaydet
The Charlatans

The Charlatans konserine gitmek için beş neden

 

 1   Madchester ayağınıza geldi

25-30 yıl önce dans müziğiyle rock’ın garip ve kusursuz bir birleşimi ortalığı sallıyordu, elebaşları ise New Order, The Stone Roses, Happy Mondays ve The Charlatans gibi kuzey İngiltereli gruplardı. Manchester sahnesinin efsanevi isimleri buralara çok sık uğramıyor, daha iyi neden mi olur?

 

 2  Yeni albüm ‘Modern Nature’

The Charlatans son albümleri ‘Modern Nature’ı bu yılın başında yayınladı. Grubun sık sık göz ardı edilen deneysel yanını gayet başarılı bir şekilde ortaya koyan albüm aynı zamanda onların ayakta kalmaya çalışan 90’lar mağdurları olmadıklarını da gösteriyor. Gidip ‘Emilie’, ‘I Need You to Know’ gibi yepyeni The Charlatans şarkılarını bir de canlı dinleyin. 

 

 3  Jon Brookes’un ardından ilk turne

İki yıl önce trajik bir şekilde sahnede bayıldıktan sonra beyin tümörü nedeniyle vefat eden davulcu Jon Brookes’un ardından grup ilk kez turneye çıkıyor. Brookes’un ölümü solist Tim Burgess’ı daha da olgunlaştırmış. Konserlerde Brookes’un ardında bıraktığı ve albüme bonus track olarak konulan ‘Walk with Me’ şarkısına da yer veriyorlar. 

 

 4  Nostalji

Konserde yalnızca yeni parçalara değil, ‘The Only One I Know’, ‘Weirdo’ gibi duyar duymaz akla 90’ları getiren şarkılarını da çalıyorlar. 90’ları hâlâ özlemle anıyorsanız, bu konser size ilaç gibi gelecek. 

 

 5  Açık havada doyasıya dans edin

Doya doya dans edebileceğiniz rock konserlerine çok sık rastlanmıyor. The Charlatans’ın Hammond soslu müziğinin mayasında dans var, yerinizde duramayacaksınız zaten. Serin bir yaz akşamı açık havada Haçienda havası yakalamak istiyorsanız bu fırsatı sakın kaçırmayın. Ediz Pekinli

Yayınlandı: