Auf

Restoranlar İstiklal Caddesi
Auf
1/2
Auf
2/2

Time Out diyor ki

Nupera 2011’e eğlencesi, tadı tuzuyla yepyeni iki mekânla giriyor. Bu mekânlardan biri Auf. Mekânın siyah ve beyazı minimal ölçüde buluşturan ‘casual&chic’ olarak tanımlayabileceğimiz modern-rustik bir dekorasyonu var. Ufak ve samimi alanında tüm bu konsepti detaylandıran tavandan sarkıtma ampülleri, etrafı saran ahşap büfelerde saksılarda yeşillikleri, kitapları ve doğal malzemeleri, asma katındaki şarap kavı, kara tahtada yazılı menüsü aslında Auf’un mutfağı hakkında birçok ipucu taşıyor.
Auf’da halde o gün taze ne varsa o balık pişiriliyor, pazarlardan toplanan taze, mevsim sebzeleri neyse fırından o sebzeler çıkıyor. Bunlara ek olarak da en iyi kalitede, muhteşem et çeşitleri var. Ufak başlangıç menüsündeki füme hindi ve antrikotu kendileri isliyor ve kendi yaptıkları baget ve turşularla servis ediyorlar. Izgara antrikot ise paylaşımlık Auf’da; iki kişinin paylaşabileceği büyük bir dökme tencerede servis ediliyor. Bir paylaşımlık da fırında bütün tavuk. Siz oraya gitmeden sizin için fırında uzun uzun pişirilen kuzu incik, deniz levreği ve bütün kaburga ise tüm porsiyonunun tek başına tadını çıkartabileceğiniz yemeklerden.

Bu ay itibariyle sımsıcak rustik yemekleriyle öğle servisi de başlıyor Auf’da. Auf’un rustik ortamının ve menüsünün yaratıcıları Moreish ve Backyard’dan tanıdığınız mutfak aşığı ikili Esra Muslu ile Zeynep Moroğlu. Aynen Backyard’da olduğu gibi menülerinin günlük olmasıyla, tazeliğiyle mekânın alışkanlık yaratması çok muhtemel. Tüm tatlılar ve ekmekler de Backyard’dan taptaze ulaşıyor mekâna. Auf tüm günü ev tadında geçirebileceğiniz, akşamüstü ve iş çıkışı enfes kokteylleriyle hayattan zevk alabileceğiniz, hafta sonu ise yemek sonunda aynı mekânda dans ve eğlenceye doyabileceğiniz tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren bir yer. Tam tadında bir deneyim için içkinizin yanında füme etlerin tadına bakmalı, mevsimine uygun çorbayla midenizi yumuşatmalı, guacamole ve iki salatadan biri ve tercihinize göre et ya da taze balıkla ve fırınlanmış taptaze kök sebzelerle devam etmelisiniz. Yemekle şarap iyi gidiyor, tercihlerinize göre yoklayın şarap kavını.
Yemeğin üstüne dansa, biraz eğlenmeye ruhunuzu ve bedeninizi hazırlamak için kokteyllerden biriyle başlamalısınız. Kokteyllerden tatlı vermut, viski lükörü, sprite ve satsumayla hazırlanan Auf ilk tercihlerinizden biri arasında olsun, dans ederken onun enerjisine ihtiyacınız olacak. Tadıyla, ortamıyla sevdik biz bu Auf’u; bir de siz gidin bakın, koklayın havasını.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Meşrutiyet Caddesi 67, Beyoğlu
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Hafta içi 12.00-02.00, hafta sonu 12.00-04.00 arasında açık.