Bread's

Restoranlar Beşiktaş

Time Out diyor ki

Kırmızı, beyaz muşamba gerilmiş üstünde koskoca Bread’s yazılı mekânlara rastlamışsınızdır mutlaka. Arnavutköy, Kozyatağı, Balmumcu, Çekmeköy, Caddebostan, Etiler, Tarabya, Florya ve diğer 26 şubesiyle İstanbulda ‘iyi ye, iyi yaşa’ sloganıyla her yerde merak uyandırıyordu. Tüm şubeleri açılmasa da açılanlarıyla Bread’s sırrı aydınlandı. Merakımızı gidermek üzere Arnavutköy şubesine gittik biz de. Öncelikle kendisini tanıtalım.

İstanbul Gourment Group’un zinciri Bread’s ‘sağlıklı ve kaliteli yemek pahalıdır’ klişesini bozarak, kaliteli yemekleri uygun fiyatlarla tüketiciyle buluşturma niyetinde. Hızlı servis ile kaliteli yemek konsepti ‘fast casual dining’in Türkiye’deki öncüsü olarak zincir restoranın hedefi yıl sonunda restoran sayısını 120’ye çıkartarak dip köşe bırakmadan İstanbul’a yaymakmış.
Gelelim merakımızı gidermek üzere fethettiğimiz Arnavutköy şubesine. Yeri Arnavutköy’de sahil yolu kenarında. Şehirde yol üzerinde gözümüze çarpan şubeler arasında yeri en fiyakalı olanı. Dekorasyonu diğerleri gibi sade ama bir o kadar da şık. Hatta fiyatlarını bilmeyenlerin kapısından adım atmaya çekinebileceği kadar şık. Menüsünde Türk ve dünya mutfaklarından 70’den fazla çeşit bulunduruyor. Kendi ürettikleri çeşitli ekmeklerle hazırladıkları soğuk/sıcak sandviçlerden istediğiniz şekilde hazırlatabildiğiniz salatalara, özel soslarla çeşitlendirilen makarnalardan pizza, mantı ve kahvaltılıklara kadar pek çok yemek mevcut. Daimi diyette olanlar, diyabetikler, vejetaryenler ve çocuklar için de özel menü alternatifleri bulunuyor.

Bread’s’de yemek çeşidi kadar patisserie çeşidi de mevcut. Kurabiye, pasta, tatlı, muffin, kek ve daha birçok çeşidin yanı sıra kutulu ürünleri var. Macaron, bademli biscotti, Berliner, galeta gibi ürünleri bu şekilde satın alabiliyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra isterseniz Bread’s’e ekmek almak için de uğrayabilirsiniz. Ekmeklerde de tüm menüde olduğu gibi çeşit çok. Sütlü örgülü ekmek, mısır ekmeği, peynirli dereotlu, tuzsuz beyaz ekmek ve dinkel berger Bread’s ekmeklerinden sadece birkaçı. Tabii ki tüm bu saydıklarımız Bread’s’in tüm şubeleri için geçerli. Bu arada belirtmekte fayda var; Bread’s’de içki servisi yok.
Bu kadar çok çeşidi bir mekânda bulabilmek birçokları gibi bizim de pek tercih ettiğimiz bir şey değil aslında ama İstanbul Gourment’ın bu konuda iyi bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. En yakın zamanda bir şubeye uğrayıp değerlendirin. Evinize, işinize yakın mutlaka bir şube vardır. Bir de not düşelim: Oldukça eğlenceli bir web sitesi var. Yakında internetten siparişe başlayacaklarmış. Bread’s hakkında tüm merak ettikleriniz ve diğer şubeleri için www.breads.com.tr adresine bir tık atın.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Bebek Caddesi 68, Arnavutköy
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazartesi-perşembe 07.00-02.00, cuma 07.00-03.00, cumartesi 08.00-03.00, pazar 08.00-02.00 arasında açık.