Carlotta

Restoranlar Sarıyer
Carlotta

Time Out diyor ki

Vogue, Da Mario, Anjelique, Zuma, Mama, Wan-na, Kitchenette ve Gina’ya bir kardeş daha geldi. İstanbul Doors Group, şehir hayatının hızlı ve sağlıklı yemek ihtiyacını karşılamak üzere Carlotta Café&Deli markasını yarattı. Bir yıllık hazırlık aşamasının ardından iş hayatının merkezi Maslak’ta açılan Carlotta, hem öğlen saatlerinde hem de mesai bitiminde pratik ve lezzetli seçenekler sunuyor.

Carlotta, bahçe ve içerde iki kattan oluşuyor. Bahçeye normal masa-sandalyelerin dışında sıra masalar da konmuş. Girişte sol tarafa yerleştirilen long table’ın çevresine de yüksek demir tabureler yerleştirilmiş. Sağ tarafta ise mekânın sonuna kadar uzanan açık mutfak ve vitrin yer alıyor. Dekorasyon endüstriyel bir konseptle oluşturulmuş. Zemin ve duvarlarda beton rengi kullanılmış. Ahşap raflar ve kırmızı detaylar ise Carlotta’nın kimliğini oluşuran detaylar arasında...

Kafe ve delicatessen konseptlerinin bir karışımı olan Carlotta, yaratıcı bir menüye sahip. Menüde, çorbalar, sandviçler, wrap’ler, salatalar ve ev yapımı tatlıların yanı sıra zengin kahve ve soğuk içecek seçenekleri bulunuyor. Öğlen saatlerinde salata ve sandviç seçenekleri en çok tercih edilenler arasında.  Mercimek, bulgur, şehriye, buğday gibi besin değeri yüksek ve geleneksel baklagilleri  yemeklerde çokça kullanılıyor. Annemin buğday salatası, buğday, kuru incir, kuru kaysı, kuru dut, kurum üzüm, kuru yaban mersini, ceviz, nar ve taze otlardan hazırlanıyor. Geleneksel lezzetlerin yanı sıra dünya mutfakla-rından da örnekler farklı lezzetler arayanlara hitap ediyor. Mesela sandviç seçeneklerinden Koreli pita, Kore usulü marine edilmiş dana eti, kırmızıbiber, taze soğan, taze kişniş pita ekmeğinde bir araya geliyor. Çorba seçenekleri ise kış mevsimiyle beraber çeşitlenecek... Menüdeki seçenekler vejetaryenlere de hitap ediyor. Yemeklerde kullanılan malzemeler özenle seçiliyor. Katkı maddesi kullanılmıyor. Ekmekten çörek ve soslara kadar hepsi Carlotta bünyesinde hazırlanıyor.

Şimdilik reçel çeşitleri, zeytinyağları ve özel hazırlanan krakerler de delicatessen tarzını yansıtıyor. Farklı lezzetleri değişik sunumlarla sunan Carlotta, özellikle çalışanlar ve yemek için az vakti olanları ‘bugün ne yesem?’ derdinden kurtarıyor.

 

Menüden

Fırınlanmış brokoli 5,50/9,75 TL
Şangay salata 5,50/9,75 TL
Annemin buğday salatası 7,50/12 TL
Carlotta tavuk pita 12 TL
Sebze&humus wrap 9 TL
Carlotta muffin 5,50 TL
L

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Dereboyu Sokak Kapital Olive Plaza Giriş Katı
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 08.00-20.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler