Duble Meze Bar

Restoranlar Şişhane
4 5 yıldız üzerinden
1/2
2/2

Karşınızda nefis bir İstanbul manzarası, önünüzde de türünün en iyisi olmaya aday mezeler var.

Pera’nın dar sokaklarından geçip yukarı tırmanınca ışıltılı Haliç manzarası boylu boyunca önünüze seriliyor. Yemek ve lounge alanları olarak iki ayrı kata kurulan ve mezelere farklı bir yorum katan Duble, sağ kanatta yer alan yaklaşık 10 metre uzunluğundaki barı, geniş ahşap masaları ve ferah ortamıyla Barselona’daki tapas restoranlarını anımsatıyor.

Yeme-içme sektöründe adına sık rastladığımız Emre Çapa (kendisini Akaretler’deki Minyon adlı mekânından tanımanız muhtemel) ve 16 yıldır aynı sektörde çalışan Duble Meze mutfağının hakimi Arto Ankaralıyan’ın iş birliği sayesinde hayat bulmuş bu mekân. Geleneksel mezelerin yanı sıra Orta Doğu, Anadolu ve Balkan mutfaklarından esintilerle farklı tat arayışını hemen seziyorsunuz. Hurmalı ve ballı şakşuka, levrek ceviche ya da çıtır karidesli deniz börülcesi hem tanıdık hem de sıra dışı. İstridye mantarıyla servis edilen yarısı pişmiş antrikot çiğet sevmeyenleri bile baştan çıkarabilir. Duble’ye ilk gidişiniz için şu önerilerimizi de aklınızın bir köşesine yazın: Şeftali ağacı kabuklarıyla tütsülenmiş yoğurtla yapılan biber borani, pers pilavı, istiridye mantarı eşliğinde hardallı sosla sunulan füme dil ızgara ve keçi peynirli paçanga böreği yoğun talep gören tabaklar arasında.

Duble Meze Bar’ın menüsünde 20-25 çeşit soğuk meze, 10-15 ara sıcak ve dört çeşit ana yemek yer alıyor. Bu noktada mekânın sunumu sadece meze tabaklarında yaptığını anımsatmakta fayda var, ancak öyle olsa da Ankaralıyan çoğunlukla ana yemeklere ulaşmadan misafirlerin tıka basa doyduğunu söylüyor. Olur da doymamış olursanız ana yemeklerden torpido bonfileyi deneyebilirsiniz. Masaya bütün olarak gelen 800 gramlık bir bonfileden bahsediyoruz.

Yayınlandı:

Mekan adı: Duble Meze Bar
İletişim:
Adres: Palazzo Donizetti Hotel, Asmalımescit Caddesi 55 Kat 7
İstanbul

Static map showing venue location